Існує кілька причин розвитку цього синдрому, але соціально значущим феноменом в останні десятиліття став особливий варіант анорексії, названий «нервовою» (anorexia nervosa). У недавньому клінічному дослідженні показано, що замісна гормонотерапія із застосуванням естрогену (протизаплідні) призводить до помітного зниження тривожності у дівчаток, які страждають цим важким психічним захворюванням.
Нові методи профілактики анорексії
Нервова анорексія - це важкий розлад у сфері харчової поведінки, що зачіпає в першу чергу дівчаток-підлітків (але не тільки).
Захворювання характеризується перекрученим сприйняттям свого тіла: пацієнти вважають себе дуже товстими, хоча насправді їх індекс маси тіла може бути неймовірно низьким. З часом хвороба прогресує, пацієнти більше не можуть думати ні про що, крім своєї ваги, жорстоко обмежують себе в їжі, катують фізичними навантаженнями. У багатьох в звичку входить штучне викликання блювоти, за допомогою якої вони позбавляються від поглиненої їжі.
Типовими ускладненнями анорексії є депресія з суїцидальними настроями, підвищений ризик переломів і остеопорозу, порушення менструального циклу і так далі. Без лікування хвороба може призвести до смерті. На жаль, лікується анорексія вкрай важко, а рецидиви - дуже часті.
У даному дослідженні вчені оцінювали ступінь тривожності за допомогою стандартного опитування. З'ясувалося, що з підвищенням рівня естрогену в крові ступінь тривожності зменшувалася. При цьому, що вкрай важливо, ця закономірність не зникала і при наборі ваги.
У якості піддослідних виступили 72 дівчинки з діагностованою нервовою анорексією. На момент початку дослідження всі вони знаходилися у віковому діапазоні 13-18 років. Учасниці були розділені на дві групи: у першій дівчинки отримували естроген, у другій - плацебо. Дослідження тривало 18 місяців. У підсумку групи порівняли. Результати серед дівчаток першої групи виявилися набагато благополучнішими, ніж у другій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини