Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Раностоп

ВАТ “Фітофарм”


Інструкція


Склад лікарського засобу.

Діючі речовини: povidone-iodine;

1 г мазі містить 100 мг повідону-йоду (відповідає 10 мг/г вільного активного йоду);

допоміжні речовини: полі етиленгліколь (макрогол) 400, полі етиленгліколь (макрогол) 1500, полі етиленгліколь (макрогол) 6000, проксанол 268, натрію фосфат додека гідрат, вода очищена.

Лікарська форма.

Мазь.

Мазь коричневого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ “Фітофарм”.

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група.

Антисептичні та дезинфікуючі засоби. Препарати йоду. Повідон-йод. Код АТС D08A G02.

Фармакологічні властивості. Мазь – антисептичний препарат із широким спектром протимікробної дії відносно бактерій, вірусів, грибків і найпростіших мікро організмів. Повідон-йод є комплексом йоду та полімеру полівінілпіролі дону, який звільнює йод протягом певного часу після його нанесення на шкіру. Елементарний йод виявляє сильний герміцидний ефект. Механізм дії: вільний йод здійснює швидкий герміцидний ефект, а полімер є депо для йоду. При контакті зі шкірою та слизовими оболонками з полімера виділяються значні кількості йоду. Йод реагує з окиснюючими групами амін окислот, що входять до складу ферментів і структурних білків мікро організмів, ін активуючи чи руйнуючи ці білки. Більшість мікро організмів знищуються при дії in vitro менше ніж за хвилину, а основна руйнівна дія відбувається у перші 15 – 30 секунд. При цьому йод знебарвлюється, у зв’язку з чим зміна насиченості коричневого кольору є індикатором його ефективності.

Показання для застосування.

Профілактика інфекцій при дрібних порізах та саднах, невеликих опіках і незначних хірургічних процедурах. Лікування грибкових та бактеріальних інфекцій шкіри, а також інфікованих пролежнів і трофічних виразок.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до йоду або будь-якого іншого компонента препарату, гіпертиреоз, аденома або порушення функції щитовидної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото), герпетиформний дерматит Дюринга, період до та після терапії радіо активним йодом, ниркова недостатність, ІІ – ІІІ триместри вагітності та період годування груддю, дитячий вік до 1 року.

Особливі застереження.

Препарат призначений виключно для місцевого застосування.

Довготривале застосування може спричинювати подразнення, а інколи й тяжкі реакції шкіри. При появі ознак подразнення чи гіпер чутливості нанесення препарату слід припинити. Значні кількості йоду можуть спричиняти гіпертиреоз у хворих із порушенням функції щитовидної залози. Тому їм обмежують застосування мазі щодо часу і площі поверхні шкіри, яка обробляється. Якщо під час лікування виникнуть симптоми гіпертиреозу, препарат слід відмінити.

Необхідно бути особливо обережними при регулярному застосуванні препарату в пацієнтів із раніше діагностованою нирковою недостатністю. Слід уникати регулярного застосування мазі у хворих, які отримують препарати літію.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не слід застосовувати препарат у ІІ – ІІІ триместрах вагітності та під час годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти. Не слід застосовувати мазь для лікування дітей віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози.

Препарат для місцевого застосування. Для лікування інфекції: наносити 1 - 2 рази на добу. Тривалість лікування - не більше 14 діб. Для профілактики інфекції: наносити 1 - 2 рази на тиждень, доки це необхідно. Уражену шкіру необхідно очистити і висушити. Тонким шаром нанести мазь на уражену поверхню шкіри. На оброблену шкіру можна накласти пов’язку.

Передозування.

Для гострої йодної інтоксикації характерні такі симптоми:

металічний присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печії або біль у роті чи в глотці; подразнення та набряк очей; шкірні реакції; шлунково-кишкові порушення; порушення функції нирок і анурія; недостатність кровообігу; набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легень, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія. Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з особливою увагою до електролітного балансу, функції нирок і щитовидної залози.

Побічні ефекти.

Препарат може спричинювати шкірні реакції гіпер чутливості (свербіж, гіперемія, контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних елементів). У пацієнтів з раніше виявленими захворюваннями щитовидної залози можливий розвиток елементів гіпертиреозу, спричинених йодом. Нанесення повідон-йоду на обширні поверхні ран чи тяжкі опіки може спричинити небажані явища, наприклад, зміни рівня електролітів сироватки крові (гіпернатріємія) і осмолярності, метаболічний ацидоз, порушення функції нирок та гостру ниркову недостатність.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування Раностопу і ферментних мазей для лікування ран знижує ефективність обох препаратів. Препарати, що містять ртуть, срібло, перекис водню чи тауролідин можуть взаємодіяти з комплексом повідон-йоду, у зв’язку з цим їх сумісне застосування не рекомендується.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі від 15 оС до 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 20 г або 40 г у тубах; 1 туба в пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus