діюча речовина: 1 флакон містить екстракту квіток ромашки в етанолі 50 % (1:1) 50 мл або 100 мл.
допоміжна речовина: етанол 50 %.
Лікарська форма. Екстракт рідкий.
Прозора рідина коричневого кольору з характерним запахом.
Назва і місцезнаходження виробника.
Комунальне підприємство Київської обласної ради
«Фармацевтична фабрика».
Україна, 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16.
Фармакотерапевтична група. Дерматологічні препарати. Код АТС D11A X.
Водно-спиртовий екстракт ромашки аптечної чинить протизапальну, антисептичну та спазмолітичну дію, стимулює процеси загоювання шкіри та слизових оболонок, зменшує прояви алергічних реакцій.
Показання для застосування.
Пародонтоз, запальні захворювання порожнини рота, верхніх дихальних шляхів, геморой (у вигляді полоскань, інгаляцій, клізм, ванночок); у гінекологічній практиці застосовується місцево при запальних процесах, ерозіях шийки матки; для профілактичної обробки піхви перед операцією кесаревого розтину. Препарат застосовується також внутрішньо при хронічному гастриті, коліті, ентероколіті, виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, період вагітності.
Особливі застереження.
При застосуванні препарату слід дотримуватись рекомендованих доз.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Ромашки екстракт рідкий у період вагітності не призначають.
У період годування груддю препарат застосовують тільки за призначенням лікаря.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
При застосуванні препарату внутрішньо пацієнту слід утримуватись від керування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.
Діти.
Застосовують дітям віком від 6 років.
Спосіб застосування та дози.
При захворюваннях порожнини рота – для полоскань: 2 чайні ложки (10 мл) препарату розчиняють у склянці (200 мл) води. При пародонтозі у цьому розчині змочують турунди, котрі вводять у ясенні кишені на 10-15 хвилин щоденно протягом 3-7 днів.
При захворюваннях верхніх дихальних шляхів – для щоденних інгаляцій використовують розчин: 2 чайні ложки (10 мл) препарату розчиняють у склянці (200 мл) води.
При захворюваннях шлунка та дванадцяти палої кишки (хронічному гастриті, коліті, ентероколіті, виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки) екстракт приймають внутрішньо у вигляді розчину: дорослим – 1 чайна ложка (5 мл) препарату на ½ склянки (100 мл) теплої води за 20 хвилин до їди 2-4 рази на добу.
Дітям віком від 6 років призначають від 1 столової ложки (15 мл) до ¼ склянки (50 мл) розведеного екстракту (1 чайна ложка (5 мл) на ½ склянки (100 мл) теплої води) 2-3 рази на добу.
При геморої застосовують у вигляді клізм і ванночок: 2 чайні ложки (10 мл) препарату на склянку (200 мл) теплої води 2-3 рази на добу.
Для піхвових промивань – 2-3 столові ложки (30-45 мл) препарату на 1 л теплої води 2-3 рази на добу.
Тривалість застосування Ромашки екстракту рідкого визначає лікар залежно від перебігу захворювання та індивідуальної переносимості препарату.
Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося.
Побічні ефекти. При індивідуальній підвищеній чутливості до ромашки можливе виникнення алергічних реакцій (гіперемія, висип, свербіж шкіри, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не відома.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 15 °С у захищеному від світла і недоступному для дітей місці.