Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Скіндез

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД. Індія


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діючі речовини:1 мл розчину містить йодованого повідону 50 мг, метронідазолу 10 мг;

допоміжні речовини: калію йодид, пропіленгліколь, полісорбат 80, натрію гідро фосфат безводний, вода очищена.

Лікарська форма.

Розчин для зовнішнього застосування.

Темно-коричнева рідина з характерним запахом йоду.

Назва і місцезнаходження виробника.

Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Повай, Мумбаї, 400 076, Індія.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Повідон-йод, комбінації.

Код АТС D08А G52**.

Скіндез® – комбінований антисептичний та дезінфікуючий засіб. Активна речовина препарату - йодований повідон є водорозчинною комплексною сполукою йоду із синтетичним нетоксичним полімером полівінілпіролідоном. При нанесенні на шкіру або слизову оболонку з комплексу вивільняється іонізований йод, що чинить виражену антисептичну дію внаслідок високої окиснювальної здатності. Йодований повідон має широкий спектр антимікробної дії: виражену бактерицидну, фунгіцидну, спороцидну, вибіркову противірусну дію, активний відносно найпростіших. Чинить бактерицидну дію відносно грам позитивних і грам негативних бактерій, у тому числі мікобактерій туберкульозу. У місці нанесення йодованого повідону утворюється тонкий забарвлений шар, який зберігається доти, доки не випарується вся кількість йоду, після цього дія припиняється. Кольорові плями на шкірі або тканині легко змиваються водою. Дія розчину йодованого повідону більш тривала, ніж дія інших розчинів йоду. Кров може послаблювати бактерицидну дію препарату.

Інша активна речовина препарату Скіндез® – метронідазол. Метронідазол чинить протипротозойну дію. Механізм його дії пов’язаний з порушенням структури ДНК чутливих мікро організмів (Trichomonas vaginalis, Giardia lamblia, Entamoeba histolytica), а також облігатних анаеробних бактерій (у тому числі Bacteroides spp., Fusobacterium spp.). Метронідазол проникає всередину мікробної клітини, його нітрогрупа відновлюється і взаємодіє з ДНК мікробної клітини, що призводить до її загибелі.

Показання для застосування.

Обробка шкіри і слизових оболонок до і після оперативних втручань, медичних досліджень (пункція, біопсія), проведення ін’єкцій; перед- і після операційна обробка рук медичного персоналу; гігієнічна обробка рук при догляді за пацієнтами з інфекційними захворюваннями; обробка ран при бактеріальній і грибковій інфекції; обробка інструментів і предметів догляду за хворими; для полоскання ротової порожнини, горла при орофарингеальних інфекціях.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до йоду та метронідазолу. Гіпертиреоз, аденома щитовидної залози, ниркова недостатність, герпетиформний дерматит Дюринга, одночасне застосування радіо активного йоду, період вагітності та годування груддю. Дитячий вік до 2 років.

Належні заходи безпеки при засосуванні.

Систематичному застосуванню препарату Скіндез® повинно передувати пробне нанесення.

Слід уникати потрапляння в очі. У випадках захворювань щитовидної залози (гіпертиреоз та ін.), особливо у хворих літнього віку, слід застосовувати Скіндез® з обережністю.

Розчин повинен мати темно-коричневий колір. Знебарвлення розчину свідчить про руйнування комплексу йодованого повідону і зниження ефективності препарату. Під дією світла і високих температур (вище 40 ° С) прискорюється розпад активної речовини препарату. Максимальна протимікробна дія розчину - при значеннях рН 2,0 – 7,0.

Слід уникати впливу ультрафіолетових або прямих сонячних променів в період застосування препарату.

Особливі застереження
.

Застосування у період вагітності або годування груддю
.

Препарат не можна застосовувати жінкам в періоді вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами
.

Не впливає.

Діти.

Скіндез® не можна застосовувати для лікування дітей віком до 2 років.

Спосіб застосування та дози.

Для дезінфекції ділянок здорової шкіри перед проведенням ін’єкцій, пункцій, біопсій, а також перед операцією застосовують розчин Скіндез® з експозицією не менше 1 - 2 хв.

Розчином Скіндез® змазують шкіру або накладають як вологий компрес (необхідну кількість разів).

При обробці ран, опіків, бактеріальних і грибкових уражень шкіри застосовують розведення препарату Скіндез® 1 : 5.

Для полоскання горла і ротової порожнини використовують водний розчин 1 : 100. 1 мл розчину розводять у 100 мл кип'яченої води. Полоскання проводять протягом 30 сек 3-4 рази на добу.

Для гігієнічної обробки хворого використовують водний розчин препарату Скіндез 1 : 50. Розводити розчин необхідно безпосередньо перед вживанням. Розведений розчин зберігати не можна!

Тривалість лікування - 3-4 місяці.

Передозування.

Після застосування значної кількості розчину внаслідок дії йодованого повідону можуть виникнути такі симптоми: анурія, недостатність кровообігу, набряк гортані зі слабким пульсом чи при його відсутності, набряк легень, порушення обміну речовин. Довготривала обробка опікових ран у значних кількостях може спровокувати порушення електролітного балансу чи осмолярності сироватки крові з порушенням функції нирок чи метаболічним ацидозом.

Лікування симптоматичне.

Інтоксикація після випадкового застосування внутрішньо (проковтування при полосканні): негайне введення харчових продуктів, що містять крохмаль чи білок (наприклад, розчин крохмалю у воді чи молоко). Промивання шлунка 5 % розчином тіосульфату натрію (чи внутрішньо венне введення 10 мл 10 % розчину) тіосульфату натрію з 3–годинними інтервалами у разі необхідності. Ретельне спостереження за функцією щитовидної залози для виключення чи раннього виявлення гіпертиреозу, спричиненого йодом.

Побічні ефекти.

Можливий місцевий прояв підвищеної чутливості до йоду (свербіж, гіперемія).

Шкірні реакції підвищеної чутливості – свербіж, почервоніння, висип на шкірі, кропив'янка.

В окремих випадках можливі генералізовані гострі реакції зі зниженням артеріального тиску і/або утрудненим диханням (анафілактичні реакції). В окремих випадках у схильних осіб був відмічений гіпертиреоз, індукований йодом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Скіндез® не можна застосовувати з іншими дез інфекційними засобами, що містять ртуть; мазями, до складу яких входять ферменти; з бензойною настойкою; розчин несумісний з окиснювачами, основними солями і речовинами, що мають кислу реакцію.

Термін придатності.

2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.

30 мл або 100 мл у флаконі з темного скла, 1 флакон у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus