Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Тербінокс

Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: тербінафін; (Е)-N-(6,6-диметил-2-гептен-4-інiл)-N-метил-1-нафталенметиламін;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі двоопуклі таблетки з рискою з однієї сторони;

склад: 1 таблетка містить тербінафіну гідро хлорид еквівалентно тербінафіну 250 мг;

допоміжні речовини: гіпромелоза, крохмаль кукурудзяний, кальцію стеарат, кремнезем колоїдний безводний, тальк очищений, парафін легкий рідкий, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для системного застосування.

Код АТС D01B A02.

Фармакологічні властивості. Тербінафін – активний компонент препарату, має широкий спектр протигрибкової дії.

Фармакодинаміка. Фармакологічні властивості тербінафіну обумовлені його здатністю пригнічувати ранній етап біосинтезу стеринsв в клітині гриба шляхом інгібування ферменту клітинної мембрани – скваленепоксидази. Це призводить до дефіциту ергостерину і накопиченню в клітині гриба сквалену, що викликає її загибель.

Тербінафін справляє фунгіцидну дію відносно дерматофітів, таких як Trichophyton (T.rubrum, T.mentagrophytes, T.tonsurans, T.verrucosum, T.violaceum), Microsporum canis, Epidermophyton floccosum), деяких диморфних грибів та цвілевих грибів (Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Scopulariopsis brevicaulis та ін.). Відносно дріжджових грибів (переважно рід Candida), тербінафін, залежно від виду грибів, може справляти як фунгіцидну, так і фунгістатичну дію.

Фармакокінетика. Після однократного прийому тербінафіну внутрішньо в дозі 250 мг максимальна концентрація препарату у плазмі крові досягається через 2 години і становить

0,97 мкг/мл. Препарат добре абсорбується при пероральному застосуванні (приблизно 70 %), біодоступність становить 40 %. Тербінафін добре зв’язується з білками плазми крові (99 %), швидко проникає в дермальний шар шкіри і накопи чується в роговому шарі шкіри і нігтьових пластинках, забезпечуючи фунгіцидну дію. Швидко проникає в секрет сальних залоз, призводячи до утворення високої концентрації у волосяних фолікулах, волоссі, шкірі, підшкірній клітковині. Біотрансформується тербінафін в печінці з утворенням неактивних метаболітів; приблизно 70 % прийнятої дози виводиться з сечею. Період напів виведення препарату становить приблизно 17 годин, акумуляції його в організмі не відбувається.

Не виявлено змін рівноважної концентрації тербінафіну залежно від віку. У хворих з нирковою недостатністю (КК < 50 мл/хв.) або з цирозом печінки швидкість виведення препарату може бути уповільнена, що призводить до збільшення концентрації тербінафіну в крові.

Показання для застосування.

Оніхомікози;

мікози волосистої ділянки голови (трихофітії, мікроспорії);

грибкові захворювання шкіри (дерматомікози тулуба і кінцівок);

кандидози шкіри, викликані грибами роду Candida (у тих випадках, коли локалізація та поширеність процесу обумовлюють доцільність пероральної терапії).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим та дітям з масою тіла не менше 20 кг. Режим дозування і тривалість курсу лікування встановлюється індивідуально і залежить від тяжкості захворювання і локалізації процесу.

Дорослим звичайно призначають по 250 мг (1 таблетка) 1 раз на добу.

Для дітей доза Тербіноксу залежить від маси тіла дитини:

дітям з масою тіла від 20 кг до 40 кг – 125 мг (1/2 таблетки) 1 раз на добу;

дітям з масою тіла більше 40 кг – 250 мг (1 таблетка) 1 раз на добу.

Середня тривалість лікування:

дерматомікоз тулуба, гомілок: від 2 до 4 тижнів;

дерматомікоз стопи: від 2 до 6 тижнів;

кандидоз шкіри: від 2 до 4 тижнів;

мікози волосистої ділянки голови: приблизно 4 тижні;

оніхомікози: при оніхомікозі верхніх кінцівок у більшості випадків курс лікування становить 6 тижнів, а при оніхомікозі нижніх кінцівок – 12 тижнів.

Якщо через 2 тижні лікування ознак покращення клінічної картини не спостерігається, слід провести верифікацію діагнозу.

Побічна дія. Зазвичай Тербінокс переноситься добре. Побічні дії мають легкий або помірний характер і минають після припинення лікування.

З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: диспепсія, біль у животі, відчуття переповнення шлунка, нудота, втрата апетиту, діарея; іноді – порушення і втрата смакових відчуттів, які відновлюються за кілька днів після припинення лікування.

З боку кістково-м’язової системи: біль у м’язах та у суглобах.

З боку системи кровотворення: нейтропенія, агранулоцит оз, тромбоцит опенія, рідко – лімфопенія.

Алергічні реакції: шкірна висипка у вигляді плям, пухирів, рідко – токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонса, анафілактоїдні реакції.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до тербінафіну чи будь-яких інших компонентів препарату;

діти з масою тіла менше 20 кг;

вагітність і годування груддю.

Передозування. При передозуванні препарату (прийом 4 г препарату і більше) можлива нудота, біль в епігастральній ділянці, запаморочення.

Специфічного антидоту немає. Рекомендується промивання шлунка і симптоматичне лікування.

Особливості застосування. На відміну від Тербіноксу для місцевого лікування, Тербінокс, таблетки, не є ефективними для лікування різнобарвного лишаю.

Слід з обережністю призначати Тербінокс хворим із порушенням функції печінки чи нирок (кліренс креатині ну менше 50 мл/хв.; концентрація креатині ну в сироватці крові більше 300 мкмоль/л). Хворим з хронічним порушенням функції печінки і нирок слід призначати половину звичайної дози препарату, що рекомендується. У процесі лікування слід контролю вати показники функції печінки і нирок.

Деякі хворі на оніхомікоз, які мають знижену швидкість росту нігтів, потребують більш тривалішого, ніж зазвичай, лікування. Оптимальний клінічний ефект у них може спостерігатися лише через кілька місяців після мікологічного лікування і припинення терапії. Це визначається періодом часу, що необхідний для відростання здорового нігтя.

Вагітність і годування груддю. Досвід застосування препарату при вагітності обмежений, тому не слід призначати Тербінокс, таблетки, при вагітності. Тербінафін екстрагується в грудне молоко, тому в разі необхідності призначення препарату у період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Вплив на здатність керувати авто транспортом і працювати зі складними механізмами.

Відомості про вплив тербінафіну на здатність керувати авто транспортом і управляти механізмами відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Тербінокс при застосуванні внутрішньо майже не впливає на кліренс препаратів, що метаболізуються за участю системи цитохрому Р450 (наприклад, циклоспорину, тол бутаміду, тріазоламу, оральних контрацептивів).

При одночасному застосуванні Тербіноксу і оральних контрацептивів у пацієнток може спостерігатися порушення менструального циклу.

Загальний кліренс тербінафіну може прискорюватися лікарськими засобами – індукторами метаболізму (наприклад, рифампіцин) і, навпаки, уповільнюватися при одночасному застосуванні з препаратами, що пригнічують активність цитохрому Р450 (наприклад, циметидин). Через це при одночасному з Тербіноксом призначенні вищеназваних препаратів потрібна корекція його дози.

Оскільки тербінафін є потужним інгібітором ферменту CYP 2D6, Тербінокс слід обережно призначати, якщо пацієнт приймає ліки, які метаболізуються за участю цього ферменту. Тому при одночасному застосуванні препарату з ліками проти депресії (трициклічні антидепресанти, селективні інгібітори зворотного нейронального захвату серотоніну, інгібітори моноаміно оксидази типу В), а також з блокаторами β-адренорецепторів слід коректувати дозу Тербіноксу.

Тербінокс не впливає на кліренс антипірину, дигоксину, варфарину.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 0С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 14 таблеток у блістері. По 1 блістеру в картонній упаковці.

Виробник. Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми “Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд”).

Адреса. Ворлі, Мумбаї 400 030, Індія.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus