1. Мотивація.Вам потрібно зрозуміти, чи дійсно ви цього хочете. І що вас мотивує стати лідером. Коли ви усвідомлюєте рушійну силу, стане набагато легше йти далі. Лідерські навички потрібно постійно відточувати, тому вам знадобитися чимало бажання і завзяття.
2. Наявність бажання.Найважливіший фактор успіху для тих, хто є аматором в мистецтві лідерства, - бажання. Якщо ви готові і хочете, тоді ви точно все зможете! Якщо ж ви не надто готові і не дуже хочете, ви або ігноруєте свою роль, або граєте її за стандартними схемами. Приміром, використовуєте авторитаризм. Це заважає в освоєнні нової ролі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 поради від наших бабусь та дідусів3. Важливі риси.Задайте собі таке запитання: «Якими якостями володіють лідери?». Створіть собі картину лідера, наближеного до ідеалу. І порівняйте себе з ним: чого вам не вистачає? Наполегливості? Вміння мотивувати інших? Дружелюбності? Дипломатії?
4. Взаємодія.Для того щоб стати лідером або, іншими словами, навчитися вести за собою людей, вам потрібно перейняти досвід у інших керівників. Для цього буде потрібно не тільки брати з такої людини приклад, але й постійно з ним спілкуватися. Бажано, щоб це був позитивний персонаж, який завоював любов і довіру своїх підлеглих.
5. Аналіз.Поки ви мотивуєте себе, виробляєте важливі якості і спілкуєтеся з лідером, дуже важливо не втрачати хватку і аналізувати всю ту інформацію, яку ви отримуєте в цьому процесі. Самооцінювання і самоспостереження - важливі навички. Їх варто придбати на ранніх етапах навчання лідерству. Адже вам доведеться чесно оцінювати свої злети і падіння в подальшому.