1. Звичка скаржитисяВи напевно зустрічали людей, які цілими днями скаржаться на життя: на негоду, курс долара або водіїв на дорозі. Швидше за все, в такі моменти ви ловили себе на думці, що це виглядає, як мінімум, некрасиво, як максимум - жахливо. "Не дай бог, мені самій так поводитися", - можливо, говорили ви самі собі. І це правильно, адже, на думку сімейних психологів, звичка скаржитися - це не тільки причина руйнування гармонії з самим собою, а й причина розладу з друзями і навіть коханими.
2. Звичка критикуватиЩе однією причиною "корозії" відносин може стати звичка партнерів критикувати. В даному випадку не так важливо - чи спрямовані "отруйні" слова на адресу один одного (хоча, звичайно, ця ситуація куди більш небезпечна) або на оточуючих людей. Постарайтеся не зводити теми ваших загальних розмов і теплих сімейних зустрічей на плітки і замітки критичного тону про ваших знайомих.
3. Звичка говорити наперекірЗвичка сперечатися і висловлювати свою думку наперекір оточуючим - ще одна причина повільного "розкладання" колись міцних відносин. Ви точно пам'ятаєте, що вийшли з будинку рівно о 10 годині ранку, а ваш чоловік вважає, що на годиннику було 10:30. Вступаючи в перепалку з цього приводу, ви навряд чи зможете прийти до єдиної думки, ще менша ймовірність того, що знаходження "загального знаменника" принесе вам обом задоволення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим потрібно пахнути аби бути бажаною чоловіку4. Звичка управляти людьмиІснує не один десяток фільмів і художніх творів, в яких творець висміює модель сімейних відносин, яку, кажучи простою мовою, можна назвати "Не ходи туди, ходи сюди". Можливо, ви не помічаєте, що теж володієте вкрай руйнівною звичкою командувати і управляти людьми. У тому випадку, якщо це ваша професійна необхідність, приходячи додому, варто відкинути всі "генеральські" інтонації в сторону і згадати, що будинок - не поле бою. До речі, ще одна проблема, яка випливає зі звички командувати, - звичка все контролювати, найчастіше виявляється у формі ревнощів.
5. Звичка говорити "ні" замість "так"Існує чимало психологічних тренінгів та курсів, які вчать людей говорити "ні". Ці тренінги, безсумнівно, дуже корисні для володарів занадто м'якого характеру, які страждають через нездатність заявити про себе і постійно відчувають себе використовуваними. Однак не менш важлива й інша частинка - "так", яка в сімейних відносинах буде працювати в позитивному ключі.