Пропонуємо 6 порад, які допоможуть швидше й ефективніше запам'ятовувати.
1. ОсмислюйтеЦе значить, не зубрите, а направте свої сили на пошук ключової ідеї в досліджуваній інформації. Знайдіть в ній логічні взаємозв'язки. Чим краще ви зрозумієте матеріал, тим легше запам'ятайте його.
2. Виділення значущостіЗавжди визначайте користь матеріалу, який намагаєтеся запам'ятати. Подумайте, як ви зможете використовувати цю інформацію. У разі підтвердження її високої важливості для роботи і життя, процес вивчення стане більш цікавим, а ефективність ваших спроб запам'ятати зросте.
3. Магія числа сімПсихологи давно встановили, що наша оперативна пам'ять здатна одночасно утримувати приблизно сім різних об'єктів. Це можуть бути як зображення, так і числи, або слова. При цьому найлегше запам'ятовується перший і останній елемент ряду. Це повинні взяти на замітку ті, хто хоче одержати перевагу в комунікації: завжди залишайте останнє слово за собою, і тоді ви точно залишитеся в пам'яті. Запам'ятайте це правило і просто групуйте матеріал на блоки по сім рівних частин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Недоліки зовнішності які не дають вам отримати роботу4. Підготовляйте основуПерш ніж почати вивчати новий матеріал, згадайте, чи є у вас вже знання на цю тему. Завжди простіше запам'ятати матеріал, якщо є невеликий фундамент у вигляді вже засвоєної інформації.
5. Створюйте асоціаціїДопоможе пригадати якусь подію або інформацію уявлення обстановки чи обставин, в яких ви освоювали дані відомості. Згадавши одне враження, ви з легкістю відновите в пам'яті й інше. Наприклад, вам потрібно згадати розмову з колегою: згадайте, в чому ви обидва були одягнені, обстановку приміщення, приблизний час і т.д.
6. Дотримуйтесь послідовностіПринцип поступовості дуже важливий при запам'ятовуванні матеріалу. Це означає, що треба дотримуватися логічної послідовність в освоєнні інформації. Якщо ви почнете розглядати підручник із середини, а потім повернетеся до початку, це створить хаос, розібрати який буде непросто.