Учені з Медичної школи Стенфордського університету виявили, що барокова музика (Вівальді, Бах) впливає на мозок таким чином, що уважність посилюється, а події міцніше закарбовуються в пам'яті. Крім цього науковці виявили, що люди, які грають на якомусь музичному інструменті понад 10 років, мають пам'ять кращу, ніж ті, хто грає не так довго чи не грає взагалі.
Кілька років тому дослідники виявили, що знижувати ризик порушення когнітивних функцій мозку – на цілих 75% - здатні танці. Вони, як будь-яке аеробне навантаження, поліпшують кровопостачання мозку, а також змушують думати над точністю своїх рухів.
Гра в "Монополію", шахи, шашки або карти теж тримає мозок "у тонусі". Людям, що люблять настільні ігри, деменція загрожує на 15% менше, виявили французькі дослідники.
Корисне також читання, але вчені попереджають: не варто перезавантажувати мозок інформацією. Ліпше прочитати дві статті та добре їх обдумати, ніж "проковтнути" 20.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що заважає вам отримати бажану роботуІще експерти радять час від часу змінювати шрифт на комп’ютері, зі зручного для ока Arial чи Times New Roman на щось на кшталт Comic Sans. Це змусить мозок під час читання старанніше попрацювати.
Багатозадачність тренує лобну ділянку мозку, яка відповідає за прийняття рішень та розв’язання задач. Коли ми робимо одну справу за раз, то тим самим поліпшуємо свою здатність навчатися, розуміти та застосовувати нову інформацію.
Вивчення іноземних мов здатне відтермінувати розвиток деменції (порушення когнітивних функцій мозку) в похилому віці. В людей-білінгвів порушення когнітивних функцій настає в середньому на 4,5 року пізніше, вирахували вчені.