Підсумок - мляві, безпристрасні, постійно пригнічені люди з безнадійно підірваним імунітетом. Поклавши руку на серце, хто з нас може стверджувати, що таке невтішне визначення до нього вже точно не відноситься? І, якщо сьогодні пускати ситуацію на самоплив, завтра вона загрожує обернутися набагато більш серйозними проблемами. Як стверджують медики, безсоння, ставши хронічним, може спровокувати такі захворювання, як цукровий діабет, інфаркт та інсульт.
До аналогічних висновків прийшли вчені з університету Брауна, розташованого в американському Род-Айленді. Підлітки, які гуляють допізна, а потім компенсують це "досипання" у вихідні дні, більш схильні вчитися гірше однолітків, стверджують дослідники. У вихідні дні такі учні прокидаються пізніше, ніж очікує їх власний "внутрішній будильник". Організм змушений кожного разу перебудовувати біологічний годинник - на вихідних і на початку робочого тижня. Виходить щораз зрушення на 5-7 годин в ту чи іншу сторону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правильно выбранная подушка: залог красоты и крепкого снаВзагалі, індивідуальна потреба у сні у кожної людини своя. Комусь дійсно досить 6-7 годин, комусь необхідні всі 9. Не сперечаюся, останнім доводиться набагато важче. Вписатися в нинішню божевільну гонку за освітою і кар'єрним ростом їм складніше, а без цього в наші дні, на жаль, вижити непросто. Однак лікарі та вчені в один голос наполягають - прагнучи до захоплюючих перспектив, не забувайте - всі ми, незважаючи на наші технічні досягнення, залишаємося тваринами, підвладними законам природи. Тому, вибудовуючи плани на день, приділіть сну стільки часу, скільки вам необхідно для відновлення. Пожертвуйте чим-небудь іншим - нехай навіть написанням нового карколомного проекту.