Але чи такі ми безпорадні перед власним організмом? Психологи стверджують, що впоратися з хвилюванням можна і завдання це - цілком посильне:
1. У першу чергу потрібно зрозуміти, що саме вас страшить. Проаналізувавши причину страху, ви опинитеся на півдорозі позбавленню від нього, так як зможете програти в голові не тільки різні ситуації, які вас лякають, а й способи уникнути або витончено вийти з них.
2. Іноді перемогти хвилювання можна, лише зробивши рішучий крок йому на зустріч. Зрозуміло, перебороти себе непросто, але спробуйте зважити всі "за" і "проти" - чи варто плекати свої страхи, або життя за їх межами теж обіцяє вам щось приємне? Адже в подоланні свого хвилювання, як і в будь-якій іншій справі, найскладніше - почати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ми самі собі створюємо захворювання3. Вправи для подолання хвилювання:- Постарайтеся виглядати як упевнена в собі людина. Розправте плечі, підніміть голову.
- Приберіть зі свого лексикону вирази "не знаю", "можливо", "спробую". Поміняйте їх на фрази "звичайно", "я абсолютно впевнена", "я можу".
- "Якайте". Говоріть: "я хочу", "я відчуваю", "я вважаю", "я не згодна".
Для того, щоб досягти найкращого ефекту, необхідно виконувати кожну з цих вправ протягом двох-трьох днів, з ранку до вечора без перерв.