Якщо ви від природи відрізняєтеся підвищеною емоційною сприйнятливістю, швидкістю внутрішніх психічних реакцій і схильні до різких перепадів настрою, вам належить чимало потрудитися, щоб вирівняти і гармонізувати свій емоційний фон.
Першим кроком на шляху до стриманого поведінки є посилення самоконтролю. Поставте собі завдання адекватно і холоднокровно реагувати на ті чи інші подразники. Якщо ви вже на взводі і готові зірватися, подумки дорахуйте до ста. Закрийте очі і постарайтеся абстрагуватися від неприємної ситуації. Спочатку вам важко будуть даватися подібні вправи, але потім ви перестанете дратуватися і злитися. До речі, необхідно стримувати не тільки негативні прояви, але і надмірно позитивні. Пам'ятайте, що ваш гучний сміх може когось дратувати, і буйні веселощі не завжди доречні в конкретній ситуації.
Прагніть до того, що ваша чуттєвість завжди була під контролем. Уникайте перепадів і крайнощів в настрої. Ваш фон емоцій повинен бути спокійним і рівним, як море під час штилю. Не очікуйте від життя занадто багато чого, тоді вам не доведеться розчаровуватися. Не варто продумувати заздалегідь, як саме пройде ваш новий день. Обов'язково щось піде не так, вам не вдасться втілити на практиці вигаданий сценарій, і це може послужити причиною емоційного зриву. Тому більше дійте за натхненням, експромтом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 психологічних прийомів, які насправді діютьПочніть любити оточуючих і поважати їх почуття. Тільки тоді ви станете узгоджувати свої думки, вчинки і емоції з комфортом інших людей. Лише в тому випадку ви зрозумієте, що ваша поведінка має приносити соціуму позитив, а не негатив. Вам захочеться радувати своє оточення і чинити так, як буде краще всім навколо, а не тільки вам. Вегетаріанство, йога, медитації, буддизм допоможуть вам навчитися стримувати себе. Також дієво прочитати психологічні книги на цю тематику, відвідати лекції та ознайомитися з різними відеоматеріалами: документальними фільмами, вебінари та ін.