Всім добре відомо, що мозок складається з двох частин: лівої і правої. Займаються вони різними справами. І при цьому у когось функціонує краще ліва частина, у кого-то права, а у найщасливіших обидві. Виграють, природно, останні, що використовують своє багатство максимально.
Ліва півкуля мислить логічно. Права допомагає створювати нове, генерувати ідеї, як це зараз модно говорити. Однак можна бути математиком з добре розвиненою лівою півкулею і при цьому нічого нового не вигадати. А можна бути творцем і сипати ідеї наліво і направо і жодну з них не реалізувати через непослідовність і нелогічності своїх дій. Такі люди теж зустрічаються. І не вистачає їм тільки одного: роботи над вдосконаленням свого мозку, приведення його у гармонійний стан.
А тим часом психофізіологи вже давно розробили систему вправ для цього. Добре в цьому відношенні музикантам, наприклад, піаністам. Їх з раннього дитинства вже робили гармонійними. Адже найголовніший інструмент для розвитку мозку - це руки. Діючи двома руками, людина розвиває обидві півкулі.
Отже, перейдемо до вправ. Багато хто з них нам добре відомі з дитинства.
1. "Вухо-ніс". Лівою рукою беремося за кінчик носа, а правою - за протилежне вухо, тобто ліве. Одночасно відпустіть вухо і ніс, лясніть долонь, змініть положення рук "з точністю до навпаки".
2. "Дзеркальне малювання". Покладіть на стіл чистий аркуш паперу, візьміть по олівцю. Малюйте одночасно обома руками дзеркально-симетричні малюнки, літери. При виконанні цієї вправи ви повинні відчути розслаблення очей і рук, тому що при одночасній роботі обох півкуль поліпшується ефективність роботи всього мозку.
3. "Колечко". По черзі і дуже швидко перебираємо пальці рук, з'єднуючи в кільце з великим пальцем вказівний, середній, безіменний, мізинець. Спочатку можна кожною рукою окремо, потім одночасно двома руками.
Тепер згадаємо уроки фізкультури. Недарма нас примушували робити вправи, в яких потрібно було лівою рукою діставати до правої ноги і навпаки. Адже вони теж розвивають наші півкулі, і допомагають їм працювати узгоджено.
Чудово допомагає розвивати півкулі мозку нейролінгвістичне програмування, скорочено НЛП. Мені сподобалася одна з техніка НЛП, яка називається "Швидка допомога".
Вона допомагає знімати емоційну напругу, покращує працездатність, розвиває увагу, мислення і міжпівкульні зв'язку. Виконувати цю вправу важко і при цьому цікаво.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи розумна ви людина: 7 ознак інтелектуалаПояснюю порядок дій. Перед вами лежить листок з буквами алфавіту, майже усіма. Під кожною буквою написані літери Л, П або В. Верхня буква проговорюється, а нижня позначає рух руками. Л - ліва рука піднімається в ліву сторону, П - права рука піднімається в праву сторону, В - обидві руки піднімаються вгору. Все дуже просто, якби не було так складно все це робити одночасно. Вправа виконується в послідовності від першої літери до останньої, потім від останньої букви до першої. На листку записано наступне.
А Б В Г Д
Л П П В Л
Е Ж З І К
В Л П В Л
Л М Н О П
Л П Л Л П
Р С Т У Ф
У П Л П В
Х Ц Ч Ш Я
Л В В П Л
Ось так можна розвивати свій дорогоцінний мозок на благо собі. Тренуйтеся на здоров'я і з задоволенням! А головне, відчуйте різницю між собою колишнім і собою натренованим!