1. Можна поставити зустрічне аналогічне питання або питання із зовсім іншої області. Нехай вас вважатимуть погано вихованим - душевний комфорт дорожчий. Знаменитості і політики саме так надходять з нав'язливими питаннями репортерів.
2. Якщо питання недостатньо коректно поставлене, його можна залишити без відповіді. Зробіть вигляд, що не розчули або не зрозуміли, про що йде мова. Парируйте питання жартом, гумор завжди доречний.
3. Якщо природа обдарувала вас даром красномовства, лийте воду. Чим більше слів, які ні до чого вас не зобов'язують, тим краще. Відповідайте на пряме запитання так, щоб заплутати співрозмовника. "Відзеркалення" питання, подумки поставивши співрозмовника на місце.
4. На одне питання задайте масу уточнюючих питань. Робіть це з щирим виразом обличчя, щоб переконати людину в зацікавленості. Це збентежить опонента.
5. З'ясуйте, чому співрозмовник задає це питання. Яку мету він переслідує? Цілі бувають благородними і низькими. Таким чином ви повністю переведіть увагу на свого опонента.
6. Якщо не хочете відповідати на пряме запитання чи не знаєте відповідь, полестити співрозмовникові, похваливши його за винахідливість і розум. Тим часом непомітно переведіть розмову в інше русло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 ознак домашнього насилля 7. Запропонуйте обговорити постановку цього питання, переформулювавши його і плавно перевівши розмову з допиту в диспут.
8. Проігноруйте незручне запитання або дайте відповідь: "Не знаю, я не замислювався над цим". Нахабно заявите співрозмовнику, що вам це не цікаво і "замість цього поговоримо про тебе".
9. Грубо обірвемо співрозмовника, давши йому зрозуміти, що він переходить дозволені межі пристойності. В крайньому випадку, можна підвищити тон і піти на конфлікт - мета виправдовує засоби.