Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як не треба рятувати відносини: топ-5 помилок

22:00, 19 Кві 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 1623 · 

Коли напруга досягла межі, а злість або образа не залишають можливості подивитися в очі партнеру, нам здається, що настав час вжити радикальних заходів. Чи варто рятувати відносини? "Не рубайте з плеча," - застерігає психотерапевт Ендрю Маршалл. Спробуйте спочатку простіші і "дрібні", на перший погляд, кроки назустріч один одному.


Порятунок потопаючих

Порятунок потопаючих



1. З'ясування відносин
Часто ми думаємо: викладемо один одному все, що накопичилося на душі, нам полегшає, і ми почнемо все заново. Таке переконання може навіть змусити когось із партнерів свідомо спровокувати скандал, щоб "розрядити обстановку". "Коли я намагалася поговорити з ним, Майк відразу йшов до своєї кімнати, - цитує Ендрю Маршалл свою клієнтку Марію, 40 років. - Наче мене не існувало! Тільки явна сварка змогла привернути його увагу, і я висловила йому все. Правда, це нічого не змінило".

Що ж робити, якщо ви по-справжньому страждаєте, а партнер сприймає те, що відбувається як черговий важкий період? Повідомте про свої почуття нейтральним тоном, просто констатуючи факт, в наступній тричастинній формі: "Я відчуваю (не" ти змушуєш мене відчувати", це звучить агресивно) ... коли ти (вказуємо на дану ситуацію, а не на поведінку в цілому) ... тому що ... "(щоб запобігти його найгірші висновки). Наприклад, Марія в результаті сказала Майку: "Я відчуваю роздратування, коли ти продовжуєш мовчки читати газету, тому що я не впевнена, що ти мене почув і вчасно забереш дочка з дитячого садка". Правильна комунікація дозволила Марії і Майку почати розмову про їхні стосунки і уникнути скандалу.

2. Романтична подорож
Нам здається, що на канікулах, далеко від повсякденної рутини у нас буде час все спокійно обговорити і відновити загублений контакт. Однак ситуація вимушеного спільного проведення часу може обернутися катастрофою для партнерів. "Чоловік покликав мене на романтичний уїк-енд до Венеції, - розповідає Маріанна, 36 років. - Я дуже люблю це місто, але зараз воліла б опинитися там з однією з моїх подруг. Я не відчувала ніякої романтики, тільки тугу і жаль, і відмовлялася від сексу. Десь через два тижні після нашого повернення чоловік подав на розлучення". Деякі люди думають, що чим більше вони витратять на поїздку, тим романтичніше вона буде, і чекають швидкого результату. Їм здається, що їх вагомий внесок (оплата поїздки) дає їм фору, і тепер вони чекають від партнера зустрічних кроків. Розчарування неминуче.

3. Тимчасове розставання
Ми сподіваємося, що, поживши окремо, почнемо нудьгувати один по одному. На жаль, роз'їзд виводить приватний конфлікт в простір публічний, в ситуацію виявляються залучені діти, родичі, друзі, їх думки і реакції вносять лише додаткову напругу у відносини пари. Гірше того, партнери починають більше спілкуватися з третіми особами, ніж один з одним. Ендрю Маршалл упевнений: подружжю все-таки варто жити під одним дахом, тому що найважливіші рішення приймаються саме в повсякденних обговореннях незначних сварок, а не на штучно організованих "побаченнях".

Втім, іноді розставання все-таки може виявитися корисним. Ми буваємо нещасні через те, що в нашому власному житті щось йде не так - проблеми на роботі або з друзями. А оскільки партнер завжди поруч, ми помилково робимо висновок, що саме особисте життя - причина наших неприємностей. В цьому випадку роз'їзд розставить все на свої місця. Навіть багато часу не потрібно - вихідних, проведених окремо, буває цілком достатньо.

4. Народження дитини
Сюди ж можна віднести і такі радикальні заходи, як переїзд за кордон або капітальний ремонт будинку, - словом, подія, яка вимагає довгих спільних зусиль. Ставка робиться на те, що загальний проект зблизить, та чого вже там - зцементує пару спільними зобов'язаннями. Народження дитини змінює статус ваших відносин від партнерських до сімейних, явно ускладнюючи догляд одного з партнерів. Проблема таких підприємств в тому, що вони просто збільшують навантаження на і без того слабкі відносини. Якийсь час ви відчуєте радість від появи дитини або від реставрації будинку, але щоденні проблеми, які ви поставили на паузу, повернуться знову, обтяжені ще й новими розчаруваннями.

Звичайно, співпраця зближує партнерів, але чому б вам не вибрати для початку щось менш грунтовне, ніж народження дитини? Такий, наприклад, короткостроковий, але повний труднощів і пригод проект, як подорож з палатками, або поїздку на великий музичний фестиваль, або курси управління яхтою. Все це допоможе вам стати ближче без надмірних зусиль - емоційних, фізичних або фінансових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ознак, що ваш партнер хоче розлучитися з вами

5. Ультиматум
Коли біль переповнює, здається, що є тільки один спосіб її пережити - включити таймер. Ми заспокоюємо себе тим, що даємо йому (їй) ще один, останній шанс. Але ця відчайдушна спроба позначити межу мукам не змінює у відносинах зовсім нічого. Коли Христина поставила ультиматум Євгену, що, якщо нічого не зміниться, через рік вони розлучаться, він був збитий з пантелику: "Чому це повинно залежати тільки від мене?" На консультації Христина пояснила: "Йому треба бути більш уважним!" На що була логічна відповідь: "Все, що б я не зробив, буде недостатнім!" Вони опинилися в глухому куті.

Вихід - конкретизувати свої побажання. Наприклад, прохання "виносити відро для сміття щовечора". Таке завдання працює, тому що воно вимірне і регулярно здійсненне, на відміну від установки "бути уважним", у якій безліч інтерпретацій, а меж-то, загалом, немає. Але ситуація зміниться на краще тільки в тому випадку, якщо обидва партнери внесуть свій вклад, тобто Христина повинна запропонувати і зі свого боку робити щось корисне.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
1:20
Названо звуки, які позитивно впливають на психіку
9:30
Якщо довго дивитися в дзеркало, можна отримати депресію
13:30
Емоції здатні викликати хронічний біль
10:30
Вчені: Навіть мінімальний стрес може призвести до смерті
7:30
Вчені пояснили, чому люди грають у комп'ютерні ігри
17:30
Три кроки для очищення від негативної енергії
13:30
Алкоголізм та залежність від соцмереж визнали однаковими
12:30
Простий спосіб підняти собі настрій
9:30
7 порад для того, щоб стати щасливим
22:30
Вчені назвали їжу, яка викликає депресію
23:30
Британські вчені: Оптимісти хворіють набагато рідше
17:30
Три кроки, які припинять панічну атаку
12:13
Вчені пояснили осінню дипресію
22:30
Психологічний метод, як кинути курити
19:30
Небезпека, котру несе з собою хронічна втома
19:30
4 способи підтримати свій мозок
8:30
5 порад, які допоможуть розслабитися
15:30
Дослідження: Дистанційна робота б'є по психіці людей
7:30
Вчені назвали найкращий засіб від депресії
13:30
6 поз для спання і про що вони свідчать
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
17:30
Що робити, коли накрила осіння депресія
13:30
5 рішень, щоб відчути себе щасливим
15:30
Топ-6 найбільших страхів жителів великих міст
10:30
4 поради, як впоратися з депресією після відпустки
8:30
Ознаки стресу, котрі не варто ігнорувати
22:30
Ефективні поради для боротьби з апатією
8:30
Як зрозуміти, чому ви переїдаєте
Здоров'я в соцмережах: