Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як відновити стосунки після розставання

23:30, 16 Тра 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 3195 · 

Перші спроби знову возз'єднатися після розставання можуть бути дуже різними і, в основному, пов'язані з причиною цього самого розставання і з тим, як саме воно сталося. Психолог Катерина Сігітова розповідає, з чого варто почати, якщо ви вирішили знову бути разом, чого краще уникати, а на що звернути особливу увагу.


Двічі в одну річку

Двічі в одну річку



Будьте уважні і обережні

Справа в тому, що можлива "друга хвиля любові" навіть більш потужна, ніж закоханість перших місяців знайомства. Так що перш за все варто стежити, щоб вас не закрутило в емоційному вихорі занадто сильно, щоб ви обидва не зробили б необдуманих вчинків, про які потім можна пошкодувати. Це, наприклад, може бути зачаття ще одну дитину або новий спільний бізнес - подібні ідеї в такий період не найкращий вибір, і розумніше було б дочекатися більш стабільної фази у відносинах.

Це не означає, що "приливну хвилю" пристрасті і наснаги потрібно повністю ігнорувати. Звичайно, насолоджуйтеся - це ж дуже приємно, але обидва тримайте руку на пульсі.

Подбайте про себе

Решта образи, травми, злість і гнів на колишнього партнера - це, з одного боку, цілком нормально, адже вам обом через багато довелося пройти. Але, якщо ці старі рани не поспішають перетворюватися в шрами, а заважають вам, якщо вони, подібно привидам, постійно маячать в щоденних ситуаціях, якщо вони продовжують хворіти і навіть викликають бажання мстити, варто поставитися до цього серйозно і зайнятися своїм психологічним станом. Ви можете удвох звернутися до сімейного консультанта або спробувати індивідуальну психотерапію - для того чоловіка, який відчуває, що не все ще відболіло.

Не згадувати сам розрив

Спокуса дорікнути чоловіка тим, що вам довелося через нього пережити розставання, дуже велика, особливо в моменти сварок (а вони обов'язково будуть, адже возз'єднання пари - не чарівна таблетка від всіх колишніх проблем). Але цього потрібно, по можливості, уникати. По-перше, партнер теж пережив чимало. Не так уже й важливо, хто саме був ініціатором розлучення і чому все сталося саме так - натерпілися-то в підсумку обидва і співчуття заслуговують теж обидва. По-друге, і це головне, зловживання подібними закидами може привести до того, що і ви, і ваш чоловік будете шкодувати про своє рішення знову зійтися. Так що, якщо ваші спогади про самий період розставання і про його причини все ще завдають вам біль, обійдіть з ними більш дбайливо: обміркуйте самостійно або "віднесіть" подрузі або другу, мамі, фахівцю. Але не звинувачуйте партнера.

Сфокусується на хорошому, що було у ваших стосунках

Західні сімейні консультанти вважають, що навіть якщо такого хорошого було мало, наприклад, не більше 10%, то все одно це вже дуже гідна база для подальших змін. Але напевно у вашій парі хорошого було набагато більше! Постарайтеся згадати про це: про те, як ви познайомилися, ніж сподобалися один одному і чому опинилися закохані, куди їздили, як дуріли, і скільки у вашому спільному житті було милих і зворушливих моментів. Не забудьте згадати і про те, що є у вашому партнерові, його особисті якості, за які ви його вибрали!

Здорово, якщо такі спогади будуть спільними: наприклад, влаштуйте обмін спогадами ввечері за келихом вина. Все це цілком може стати цементом для відносин, який допоможе з позитивом поставитися до цієї нової спробі, утримає вас разом.

Дякуйте один одному

Подяка - дуже приємне і ніжне почуття. Воно здатна зцілити безліч ран, як ваших, так і вашого коханого. Частіше говорите "спасибі", адже приводів для цього, насправді, дуже багато: за те, що він такий уважний до вас, за те, що був з вами, за його участь у ваших справах, за любов і за турботу, за терпіння і розуміння. Так просто за те, що він у вас є.

Створюйте нові спільні моменти

Спільний досвід дуже важливий для будь-яких відносин. У парі, що возз'єдналася після розриву, частина цього спільного досвіду, на жаль, набула негативного забарвлення. Саме тому вам, як повітря, потрібні нові позитивні враження. Темні кольори минулого бажано "перекрити" більш радісними і світлими відтінками сьогодення. Для цього підійдуть поїздки в нові місця, нове спільне хобі, навчальні курси, якісь нові проекти. Проводьте більше часу з дітьми, придумайте щось цікаве і приємне, чого не було у вашому житті раніше. Поповнюйте свою "бібліотечку вражень"!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли пора закінчувати стосунки: головні ознаки

Перегляд домовленостей

Переглянути - це значить, по-перше, провести інвентаризацію: а чи так актуально на сьогоднішній день те, про що ви домовлялися і що малося на увазі в самому початку відносин? Можливо, у вас змінилися ролі або склад сім'ї. Можливо, ви самі сильно змінилися, і тепер вам потрібно від партнера щось зовсім інше. Можливо, розставання чогось вас навчило, і тепер необхідно проговорити нові побажання і очікування.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

16:14
Симптоми тривожності, які вимагають звернення до лікаря
22:15
Діє краще, ніж ліки: вчені назвали найкращий спосіб позбутися стресу
15:51
Як подолати зимову депресію: поради вчених
23:30
Науковці пояснили, як жарти впливають на мозок
7:30
Винайдено метод, як відучити підлітків від шкідливої їжі
13:30
Усмішка без приводу шкідлива для здоров'я
15:30
Психічне здоров'я страждає від продукту, який є на кожній кухні
9:30
Хронічний стрес може призвести до страшної хвороби
22:30
Що їсти для хорошого настрою та боротьби зі стресом
14:30
Вчені назвали найщасливіший вік у житті кожної людини
8:30
5 способів підвищити свій імунітет
22:30
Як впливають на дітей сварки з братами і сестрами
13:30
Міф про банани, який розвіяли вчені
0:20
Три принципи щасливої людини
23:30
Що варто знати про усміхнену депресію
1:20
Їжа, котра здатна загнати нас у депресію
10:30
Три причини, через які люди не люблять понеділки
8:30
Фізичні навантаження змушують людину забути про гроші
21:30
Вчені пояснили, як прокидатися з хорошим настроєм
8:30
Чому всі намагаються заїсти стрес
23:30
5 порад, як знизити рівень гормону стресу
6:30
Щоденні звички, котрі провокують стрес
8:30
Названо 5 найбільш стресових професій
1:20
Вчені пояснили, як лікувати синдром хронічної втоми
22:30
Причини виникнення зимової депресії
1:20
Психологічна проблема, яка заважає схуднути
1:20
Як під час сну мозок перебирає спогади людини
8:30
Думки, котрі допоможуть впоратися зі стресом
10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
Здоров'я в соцмережах: