У кожної людини є власні причини відчувати себе щасливою і єдиної формули, яка гарантує моментальне досягнення щастя кожному ще нема. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Не зупиняйтесь на досягнутому
1. Не заздри іншим "Завжди знайдуться люди, які успішніше тебе. Ти нескінченно можеш порівнювати себе з ними - і незмінно програвати. Просто тому, що вони гарні в одному, а ти - в іншому, - пише в своїй статті "Перестати порівнювати себе з іншими" Ліза Квест, бізнес-тренер і психолог, автор десятків статей для спеціалізованих журналів. - Не дозволяй почуттю заздрості заволодіти собою - воно може знищити тебе. Краще зосередься на тому, що тобі подобається і добре в тебе виходить. Тоді інші будуть заздрити тобі, а ти - просто насолоджуватися улюбленою справою".
2. Колекціонуй досвід і враження - не гроші Такі речі, як подорожі, відвідування музеїв і концертів, враження від красивих пейзажів і рукотворних шедеврів дають більш стійке відчуття щастя, ніж перераховування грошових купюр. Якщо ти, звичайно, не Скрудж МакДак.
3. Думай про хороше, зберігай спогади про щастя Недавнє дослідження вченого складу університету Ліверпуля Університету показує, що відчуття щастя сприяє впевненості у собі. А вибудувати таку впевненість допоможе позитивне мислення: спробуй думати краще про себе і оточуючих. У свою чергу, розвитку позитивного мислення сприяють спогади про щасливі, радісні часи. Сконцентруйся на цих спогадах - і тобі відразу стане легше.
4. Посміхайся Доведено, що сміх продовжує здоров'я. На фізіологічному рівні його дія виражається в сприянні виробленню «гормонів щастя». Проста посмішка (а ще краще - посмішка у відповідь) підвищує настрій і знімає напругу. Тільки від тебе залежить - випромінювати негатив або спробувати розфарбувати світ яскравими фарбами.
5. Не зупиняйся на досягнутому Згідно з результатами досліджень, проведеного в Університеті Міннесоти, серйозні досягнення - такі як перемога в тендері або вступ до престижного ВНЗ, - значно підвищують самооцінку і дають відчуття щастя. Це підтвердили кожні 4 з 5 учасників експерименту, раніше вважали себе «не дуже щасливими». Але триває воно недовго - вже через пару місяців від нього не залишається і сліду. Звідси висновок: не можна спочивати на лаврах - потрібно весь час рухатися вперед.