Сьогодні розумова праця домінує над працею фізичною. Кожен день через нас проходять величезні обсяги інформації, що вимагають уваги і засвоєння. Про те, які звички заважають максимально ефективній роботі мозку, детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Перестаньте палити і зменште солодке у раціоні
1. Відсутність сніданку. Люди, котрі нехтують сніданком, по суті самі собі знижують рівень глюкози в крові - а це призводить до гальмування активності мозку.
2. Переїдання. Якщо споживати занадто багато жирної їжі, організм почне накопичувати поганий холестерин, який негативно позначиться на стані кровоносних судин і, відповідно, на мозку.
3. Куріння. Під час викурювання сигарети до мозку приливає кров - за рахунок цього протягом короткого періоду часу у людини підвищується концентрація і активність мислення. Проте, такий ефект триває всього 10 хвилин. Все більше і більше досліджень показують, що куріння вбиває клітини мозку, і вважається однією з причин розвитку хвороби Альцгеймера.
4. Надзвичайно велика кількість цукру. Не дає тілу поглинати корисні речовини в необхідній кількості.
5. Забруднення повітря. Мозок споживає кисень, який ми вдихаємо. Якщо ж людина починає дихати забрудненим повітрям, в якому більше газів і вихлопів, ніж необхідних організму речовин, мозок відразу ж відчує брак кисню: його активність сповільниться, а в деяких випадках так і зовсім зіткнеться з порушеннями.
6. Нестача сну. Тривала відсутність сну вбиває не тільки нервові клітини, але і клітини мозку.
7. Наркотики і алкоголь. Шкідливі звички і психотропні речовини призводять до незворотних уражень головного мозку.
8. Розумова робота під час хвороби. Коли ми хворіємо, наш організм використовує всі ресурси для боротьби з хворобою. Намагаючись ж працювати під час недуги, ми ставимо власне тіло в глухий кут: йому доводиться або сповільнювати процес одужання, або ж давати мозку недостатню кількість кисню.