Ви вважаєте себе толерантною і неконфліктною особою, але, схоже, що оточуючі з вами не згодні. Інакше як пояснити той факт, що на вас часто ображаються і кажуть: "Ти мене образила"? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
- Сказати очевидну річ: «Ти знав, що Земля кругла?» Показати людині, що вона дурна можна приголомшивши її якою-небудь фразою типу: «А ти в курсі, що люди вже давно не живуть в печерах?» Або: «Взагалі-то ще в минулому столітті придумали електронну пошту, ти про це чув?» Цими словами ви як би натякаєте, що ваш співрозмовник настільки тупий і неосвічений, що не знає очевидного.
- Критика абстрактної особистості: «Оля теж носила короткі спідниці. І нарвалася на неприємності». Хочете вразити співрозмовника, але так, щоб у нього не було явних приводів образитися? Наприклад, ви говорите з чоловіком, який палить як паровоз. Тоді ви напевно застосуєте такий оборот: «Один мій знайомий Саша постійно курить, так його дружина скаржилася, що через куріння він давно став імпотентом!» Такий оборот гарантує співрозмовнику зіпсовані нерви!
- Непрохані поради: «Тобі треба вчинити так ...» Люди взагалі не дуже люблять, коли лізуть в їхні справи без їх відома. А якщо ви даєте свої поради повчальним тоном, який передбачає, що ваш співрозмовник не зовсім адекватно сприймає ситуацію, то, зрозуміло, його це ображає.
- Критика інтересів і захоплень: «У цю гру грають тільки дебіли». Своє хобі будь-яка людина сприймає як частину своєї особистості, як щось цінне, властиве тільки йому. І якщо ви несхвально висловлюєтеся про рукоділля подрузі, яка цілими днями в'яже шкарпетки, її це сильно зачіпає.
- Пояснення своїх слів: «Це був жарт, ти зрозумів?» Як правило, люди здогадуються, коли ви говорите серйозно, а коли ви жартуєте. Іноді люди, розповівши про щось, додають: «Все це я говорила тому, що ...», «Цим я хотіла підкреслити ...» Якщо ви акцентуєте увагу на характері своїх слів, це як би має на увазі, що людина настільки дурна, що сама не в змозі зрозуміти сенс ваших слів.
- Зневага до професіоналів: «Ну, мені ваші рекомендації не допоможуть». Якщо ви скажете таку фразу лікарю, фінансисту або юристу після того, як він висловив вам свою професійну думку, це його здорово зачепить. Зрештою, у нього є диплом, а у вас - ні! Однак ваші слова натякають йому, що він зовсім не розбирається в своїй професії.