Як і у будь-яких інших відносинах, в дружбі, особливо жіночій, існують деякі правила, яких треба дотримуватися для того, щоб вона тривала багато років. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Дружіть з рівними. Заздрість - вічна супутниця нерівних відносин. Якщо ваша подруга набагато красивіша, багатша і успішніша, у вас волею-неволею будуть виникати негативні почуття по відношенню до неї, ви не зможете щиро радіти її успіхам. Однак при невеликому розходженні, скажімо, в соціальному становищі, приклад подруги може стати стимулом для особистісного зростання.
Не перевантажуйте її особистими проблемами. Звичайно, всі ми любимо відверто висловитися з подружкою з приводу своїх відносин з чоловіками. Тільки ось, коли ви, посварившись із чоловіком, замість того, щоб з'ясовувати стосунки з ним, біжите скаржитися до подруги, то мимоволі залучаєте її в коло ваших проблем. Якщо ви постійно будете присвячувати її в перипетії свого особистого життя, хтось із вас рано чи пізно виявиться третім зайвим: ваш чоловік, подруга або ви сама. Тут і дружбі кінець. Якщо ж ви дійсно міцно заплуталися в особистих проблемах, шукайте психоаналітиків і сексопатологів. Вони у всякому разі збережуть об'єктивність і конфіденційність.
Тримайте дистанцію. Не варто посвячувати подругу абсолютно в усі свої таємниці і плани, повністю оголюючи душу. Адже більшість жінок обожнюють пліткувати, навіть без злого умислу. Чи сподобається вам, коли «велика таємниця», довірена подрузі, повернеться до вас, як в грі в зіпсований телефон? Не поспішайте виносити сміття з хати, а найпотаємніші речі, сумніви і плани довіряйте тільки самій собі!
Витримайте випробування радістю. Тільки справжня подруга може порадіти за вас, як за себе. Тому саме радість - детектор справжньої дружби. Деякі знайомі, опинившись в полоні у заздрості, знайдуть тисячі причин, щоб збити ваш захоплений підйом, або просто залишать вас наодинці святкувати успіх. Інші ж щиро залучать до ваше свято, із задоволенням будуть слухати подробиці і світитися таким же щастям, як ви сама. Тому співпереживання в радості - надійний детектор брехні у стосунках, лакмус справжньої дружби!
Зберігайте симетрію. Важлива складова дружніх відносин - це готовність не тільки брати, але й віддавати - свій час, увагу, турботу, співчуття. Так, буває, що одна подружка для іншої виступає в ролі своєрідного донора: слухає, радить, втішає. Але якщо, проявляючи всебічну доброту і терпіння, вона не отримує у відповідь такої ж уваги, то в наявності - маніпуляція, використання іншої людини в якості своєрідного терапевта. Чи варто дивуватися, що при такому роді відносин дружні почуття виснажуються?