Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як позбутися сумнівів у собі та покращити самооцінку

23:00, 05 Сер 2016 · Категорія: Психологія · Переглядів 1721 · 

Відомий психолог Лео Бабаута пропонує короткий і зрозумілий план, що дозволяє знайти причини вашої невпевненості в собі і впоратися з ними. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".

Вірте у себе!

Вірте у себе!



Перешкоди
Що заважає нам розібратися з нашою невпевненістю в собі? На цьому шляху виникають різноманітні перешкоди, старі рани, які так і не затягнулися. Наприклад, такі:

Критика в минулому. Якщо в дитинстві нас критикували батьки або родичі, або залякували однолітки на вулиці, це залишається в свідомості.

Негативний образ себе. Коли люди регулярно критикують вас, ви починаєте самі критикувати себе. І вся ця критика і невтішні порівняння себе з іншими створюють досить неприємне уявлення про себе.

Потреба в схваленні. Коли навколишні схвалюють нас, це ж чудово! Ми відчуваємо себе гідними і прекрасними. Але проблема в тому, що для підтримки цього нам потрібне нове і нове схвалення. І ми боїмося не одержати схвалення - бо тоді цей прекрасний образ зникне. Ми потрапляємо в порочне коло, постійно очікуючи схвалення і весь час побоюючись несхвалення.

Брак довіри. З роками ми звикаємо не довіряти іншим людям, не дозволяти їм підходити надто близько, приймати вас, вашу життєву позицію. Ця недовіра виробляється, коли люди роблять якісь вчинки, які ми сприймаємо як відторгнення або відмову. Ми перестаємо вірити, що все складеться добре.

Відомі люди і соцмережі. Ми порівнюємо себе з тими модними людьми, яких бачимо в Інстаграмі й інших соцмережах, в фільмах, на ТБ, в журналах. Ці зображення з'являються там, щоб продати нам щось. Але в процесі продажу вони вселяють нам невпевненість в собі і бажання мати те, що зірки продають нам - щоб бути такими ж класними, як вони.

Неприйняття себе. В кінцевому рахунку все це призводить до того, що ми відкидаємо значну частину себе. Нам не подобається наша зайва вага, прищі або ще щось в нашому тілі. І це вражає, тому що навіть ті люди, тіла яких ми вважаємо ідеальними, теж не приймають щось в своєму тілі! Ми також відкидаємо частину нашої особистості - ту частину, яка пов'язана з недоліком дисципліни, турботи, зі страхом чи лінню. Ми відкидаємо ті частини себе, які вважаємо ненадійними.

План порятунку від невпевненості
Ось секрет: перешкоди насправді показують нам правильний шлях. Перешкоди - це і є шлях.

Ми можемо прийняти ці перешкоди і попрацювати з ними. Для цього потрібно почати помічати ті моменти, коли невпевненість піднімає голову. Це можна використовувати як сигнал, який свідчить про те, що нас турбує страх і недовіра, які підказують: «Ось! Хороший матеріал, є з чим попрацювати! ». Будь-яка наша невпевненість - це насправді можливість зробити хорошу роботу, виробити навички, які допоможуть нам в житті.

Тому почніть звертати увагу на такі моменти, коли невпевненість змушує вас щось зробити або не зробити. І потім зробіть наступні кроки:

Вибачте минуле. Якщо ваша невпевненість викликана критикою родича або авторитетної людини, визнайте це. І почніть прощати цю людину. Зрозумійте, що нею керувала її власна невпевненість, нею командували її власні демони. Ці люди не ідеальні, як і всі ми. Вони були неправі, але ви все ж можете зрозуміти їхні вчинки. І пробачити їхню погану поведінку, тому що жити з цією образою шкідливо для вас. Дайте минулому піти - нехай не відразу, а поступово.

Прийміть себе повністю. Зробіть паузу і проведіть самооцінку. Зверніть увагу на ті аспекти своєї особистості і свого тіла, які вам не подобаються. Вивчіть їх і подумайте, чи можете ви їх полюбити. Побачте їх недосконалими, але такими, що заслуговують любові. Адже, наприклад, ваші друзі недосконалі, але вони заслуговують вашої любові. Згадайте, як ви ставитеся до своїх друзів - і проявіть ту ж любов до себе. Підбадьорте себе, проявіть співчуття. Прийміть всі частини себе, все-все-все, і навчитеся бачити в них щось прекрасне. Адже вони роблять вас тим, ким ви стали, і це чудово.

Потренуйтеся схвалювати себе. Якщо ви помічаєте, як чекаєте чужого схвалення, похвали, уваги, лайків, ретвітів ... зробіть паузу і замініть це власним схваленням. Ви можете усунути владу інших над собою, якщо присвоїти собі цю владу. Вам не потрібно нічиє схвалення, крім вашого власного. Це не означає, що вам не потрібно спілкування з іншими людьми, їхня увага, любов. Але ви можете любити інших людей, одночасно схвалюючи себе. Прийміть себе - це все, що вам потрібно.

Навчіться не порівнювати. Порівняння своєї зовнішності із зовнішністю інших людей, своїх подорожей з чужими, своїх задоволень з чужими - все це не тільки не приносить користі, але вельми шкідливо для вас. Навпаки, коли ви бачите когось, замість порівняння постарайтеся побачити в них щось інше, незрівнянне з вами. Радійте тому, що вони отримують задоволення або досягають успіху - адже вони йдуть зовсім іншим шляхом, і вони можуть бути щасливі на цьому шляху точно так же, як ви можете бути щасливі на своєму. Бажайте іншим добра, але зрозумійте, що їх крутизна відрізняється від вашої крутизни.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

13:30
Міф про банани, який розвіяли вчені
0:20
Три принципи щасливої людини
23:30
Що варто знати про усміхнену депресію
1:20
Їжа, котра здатна загнати нас у депресію
10:30
Три причини, через які люди не люблять понеділки
8:30
Фізичні навантаження змушують людину забути про гроші
21:30
Вчені пояснили, як прокидатися з хорошим настроєм
8:30
Чому всі намагаються заїсти стрес
23:30
5 порад, як знизити рівень гормону стресу
6:30
Щоденні звички, котрі провокують стрес
8:30
Названо 5 найбільш стресових професій
1:20
Вчені пояснили, як лікувати синдром хронічної втоми
22:30
Причини виникнення зимової депресії
1:20
Психологічна проблема, яка заважає схуднути
1:20
Як під час сну мозок перебирає спогади людини
8:30
Думки, котрі допоможуть впоратися зі стресом
10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
1:20
Названо звуки, які позитивно впливають на психіку
9:30
Якщо довго дивитися в дзеркало, можна отримати депресію
13:30
Емоції здатні викликати хронічний біль
10:30
Вчені: Навіть мінімальний стрес може призвести до смерті
7:30
Вчені пояснили, чому люди грають у комп'ютерні ігри
17:30
Три кроки для очищення від негативної енергії
13:30
Алкоголізм та залежність від соцмереж визнали однаковими
12:30
Простий спосіб підняти собі настрій
9:30
7 порад для того, щоб стати щасливим
22:30
Вчені назвали їжу, яка викликає депресію
23:30
Британські вчені: Оптимісти хворіють набагато рідше
17:30
Три кроки, які припинять панічну атаку
Здоров'я в соцмережах: