Проблеми із самооцінкою - не така вже й рідкість у наш час. Достатньо одного косого погляду чи кривого слівця і все, самовпевненість на нулі. Що ж робити і як не загнати себе у глухий кут? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Вірте у себе!
Якою б не була причина низької самооцінки, вона базується на думці людини про свій характер і поведінку. І тому, якщо людина хоче позбутися цієї проблеми, потрібно відпустити минуле, і якщо навіть батьки не змогли розвинути необхідні якості, не можна постійно звинувачувати їх у цьому. Все, що було в минулому, нехай там і залишається, немає ніякого сенсу перекладати дитячі невдачі на теперішній день.
Не можна порівнювати себе з іншими. Переживання про те, що у кого-то все складається краще, нерідко турбують людей із заниженою самооцінкою. Упевнені в собі люди домагаються успіхів з набагато меншим вкладенням сил, ніж ті, у кого ця якість «кульгає». Єдине, з чим себе може порівняти така людина, так це з собою вчорашньою, не забуваючи помічати всі позитивні зміни.
Навчитися позитивно або нейтрально реагувати на життєві невдачі. У випадках, коли потрібно зробити рішучий крок, невпевнена людина пасує, боячись помилитися і програти. Тому, перш ніж зробити такий крок, потрібно прокрутити в голові можливий результат події. Можливо, ця невдача не так страшна, як могла здаватися. Така вправа - хороший метод для того, щоб навчитися бути впевненим в собі, вона натренує вміння з легкістю приймати самостійні рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен