Ізраїльські психологи встановили взаємозв'язок між властивістю людини відкладати справи на потім і безсонням. Саме порушення сну, на думку вчених, ведуть до розвитку прокрастинації.
сон
Нагадаємо, прокрастинація - схильність до постійного відкладання навіть важливих і термінових справ, що призводить до життєвих проблем і болючих психологічних ефектів.
У дослідженні взяли участь близько 600 осіб. Їм запропонували заповнити анкети, в яких, зокрема, містився питання щодо того, чи схильні вони відкладати справи на потім. Також анкети оцінювали якість сну людей і їх емоційний стан. Учасники дослідження були розділені на "жайворонків" і "сов". Як з'ясувалося, "жайворонки" менш схильні до прокрастинації, і їх не так турбують проблеми зі сном, як "сов". Ті ж, хто погано спали, зізналися в прокрастинації. Також у "жайворонків" були відзначені велика емоційна стабільність і кращі соціальні навички.
Здавалося б, висновок очевидний: невиконані справи заважають людям заснути з чистою совістю. Однак не все так просто, уточнила провідний автор дослідження Ілана Хейрстон з ізраїльського Академічного коледжу Тель-Авіва. За словами вчених, це дослідження встановлює взаємозв'язок, але при цьому не може стверджувати, що прокрастинація веде до безсоння. Навпаки, систематичні зволікання можуть бути результатом проблем зі сном, говорять вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?