Що таке конфлікт?Вивченням конфліктів займаються психологи, соціологи, політологи та філософи. Є навіть окрема дисципліна - конфліктологія. У науковій літературі даються десятки визначень поняття "конфлікт". Ось найбільш типове з них.
Конфлікт - це гострий спосіб усунення протиріч в інтересах. Ці протиріччя можуть виникати як між окремими людьми (міжособистісні конфлікти) або їх групами (міжгрупові конфлікти), так і всередині індивідуума (внутрішньоособистісний конфлікт).Сучасна психологія розглядає конфлікти в конструктивному ключі. Вважається, що, якщо навчитися ними керувати, з них можна отримати користь.
Позитивні функції конфліктівРозрядка. Через постійні стреси, всередині кожного з нас - бомба уповільненої дії. Якщо емоціям не давати виходу, можна "вибухнути". Невеликі конфлікти допомагають зняти внутрішнє напруження і запобігають асоціальні вчинки.
Скидання "масок". У конфліктній ситуації відкривається справжнє обличчя людини. Навіть близький друг може показати себе з невідомого боку, причому не завжди хорошого. Соціальні конфлікти вчать краще розбиратися в людях і ретельніше формувати коло спілкування.
Згуртованість. Якщо мова йде про груповий протистоянні або конфлікті особистості та групи, то боротьба об'єднує членів соціальної осередки. Загальні інтереси і загальний "ворог" згуртовують колектив.
Стимул до поліпшення. Конфлікт - це сигнал, що відносини зайшли в глухий кут і, щоб їх зберегти, потрібно працювати над собою. Для розсудливої людини конфліктна ситуація - це поштовх до розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися привички відкладати все на потім?