Ми схильні до низької самооцінки, що заважає будувати взаємини з оточуючими нас людьми. Втрата близьких людей, що пішли від нас у інший світ, розлучення колись люблячих людей, хвороби, та й просто звичайна повсякденна суєта, здатні поступово привести до того, що кожен з нас починає потребувати психологічної допомоги.
Така людина вже не в змозі впоратися з емоціями, а поради оточуючих - "тримати себе в руках" - здаються йому глузуванням. Погіршується сон, пропадає апетит, знижується працездатність. Пропадає радість життя! Світ навколо здається ворожим і позбавленим фарб.
Скажіть: вам знайомий цей стан?
Так уже склалося ментально, що наші люди звикли будь-яку проблему вирішувати самі. Зціпивши зуби, придушивши сльози. Як же - я ж сильна людина, впораюся сам! Та й оточуючим часто соромно зізнатися, що тебе щось мучить і потрібна психологічна допомога.
Сором цей помилковий. Часто людина не в змозі сам допомогти собі. На зміну поганому настрою і зниження загального тонусу, приходять проблеми складніші: неврози, депресії, при яких допомогти буває вже складніше.
Дуже часто загнані вглиб психологічні проблеми призводять до порушення роботи внутрішніх органів: серця, шлунка. Скаче тиск, болить голова. Така людина починає ходити по колу: один лікар, другий, третій. Але ж проблему може вирішити кваліфікований фахівець: психолог, психоаналітик або психотерапевт.
Існують різні методи, за допомогою яких фахівець такого профілю працює з людьми, які потребують допомоги. Часто буває, що достатньо кількох довірчих бесід психолога з пацієнтом і все стає на свої місця. У більш складних випадках доводиться працювати довше.
Комусь підходять індивідуальні заняття, для кого-то показані групові сеанси психотерапії. З усім цим без зусиль розбереться грамотний фахівець в цій області і будь-яка людина в стані знову відчути радість життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 причин апатіїВажливо самому усвідомити це! Важливо зробити крок назустріч своєму одужанню! Чи не замикатися в собі, не чекати, що "пройде саме", як це буває дуже і дуже часто.