Група вчених з різних країн (США, Німеччина, Данія, Канада, Кенія), проаналізувавши понад мільйон записів про тривалість життя людей з 19 століття, прийшли до висновків, які кожен усвідомлює на інтуїтивному рівні. Виявилося, що жінки завжди в середньому живуть довше за чоловіків.
Виведена закономірність незмінно була присутня в будь-яку епоху, і не залежала від місця і умов мешкань, смакових звичок, екології, культури. Вчені відзначили, що за останні 50 років людство зробило вражаючі кроки в напрямку подовження середньої тривалості життя в усіх куточках нашої планети.
Дослідники вирішили поглибити пізнання і стали аналізувати дані смертності серед мавпячих популяцій. В результаті вони з'ясували, що серед приматів ця закономірність також зберігається, правда з деякими відмінностями: якщо у людей різниця може складати десятки років, то у мавп - не більше 4-х.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому жінки завжди у пошуках ідеального чоловікаПояснити цей феномен поки не вдалося. За однією з версій, причиною більшої живучості жінок є здвоєна Х-хромосома. Інші вважають, що найбільшої шкоди чоловікам завдає гормон тестостерон, який призводить до підвищеного обміну речовин і як наслідок більш ранньої смерті. Є ще одна версія, що припускає, що чоловіки, незалежно від популяції живих істот, завжди поводяться більш ризиковано, жертвують собою заради збереження виду і продовження потомства.