Як зберегти самовладання і не піддаватися критиці? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Заспокойтесь - це запорука того, що розмова не перейде в банальне з'ясування стосунків і не зіпсує вам настрій надовго.
Слухайте і не намагайтесь переривати критикана або заперечувати йому. Можливо, у словах людини є раціональне зерно, навіть якщо критик перебільшує деякі факти.
Задавайте питання - так ви зможете вивести критикана на конструктив. Що конкретно йому не подобається? Які ваші дії, слова або проекти викликають зауваження?
Погоджуйтесь. У критиці, навіть самої дурнуватій, міститься як мінімум 7% інформації, з якою ви можете погодитися. Якщо ви спробуєте, то обов'язково знайдете її. А той факт, що ви згодні з твердженням, заспокоїть людину і зменшить напругу.
Вибачтесь, адже завжди є щось, за що ви можете вибачитися від чистого серця: за те, що запізнилися, за те, що забули важливу інформацію або просто не звернули уваги на настрій співрозмовника. Зробіть це - і критикан трохи вгамується.
Не дозволяйте себе ображати. Ваш співрозмовник кипить гнівом і дозволяє собі образливі слівця? Не погоджуйтеся вести розмову в неналежному тоні! Скажіть приблизно так: «Я хочу знати, що вас турбує, але я буду розмовляти тільки в поважному тоні».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як стосунки між татом і мамою впливають на дитину?
Як виховати дитину, яка досягне всього сама?
Запіканка з курячим філе і рисом у медово-гірчичному соусі
Пудинг з вареною згущенкою: рецепт з 4-х інгредієнтів