Невдачі на роботі та в особистому житті можуть погіршити настрій. В такій ситуації дуже просто втратити впевненість в собі. Як покращити самооцінку - читайте у "Країні здоров'я".
Вправи для підвищення самооцінки
1. Розвивайте то, що працює
Щоб повернути віру в себе і підвищити самооцінку, не варто намагатися впливати на ті сфери, де ви найбільш уразливі. Скажімо, вам погано виходять виступи на публіці, і ви записуєтеся на курси ораторської майстерності. Але якщо ви перебуваєте в пригніченому стані, успіхи інших можуть лише погіршити його. Натомість зосередьтеся на вдосконаленні тих навичок, якими ви вже непогано володієте.
2. Спілкуйтесь з близькими людьми
Розмова з тим, хто налаштований до вас доброзичливо, допоможе по-новому поглянути на свої здібності. Ви можете звернутися до друга, колеги, члена сім'ї, і пояснити йому, що ви потребуєте допомоги, щоб краще зрозуміти свої сильні та слабкі сторони.
3. Записуйте свої дії
Як оцінювати свої вчинки об'єктивно? Для цього зовсім не потрібно заперечувати очевидне, намагаючись у всьому знайти тільки позитивні сторони. Потрібно лише дистанціюватися від своїх попередніх установок, змінити докорінно звичну схему мислення. Визнайте свої сумніву та запишіть.
4. Ставте реалістичні цілі
Часто думають, що перфекціонізм - це доля людей амбітних і впевнених у собі. Але це не зовсім так. Він характерний для багатьох з нас. Причому частіше це виражається у формі докору ( "я недостатньо хороший"), ніж стимулу ( "я можу зробити краще"). Бути перфекціоністом - значить концентруватися на недосяжних цілях. Прагнучи робити все ідеально, ми відмовляємо собі в праві на помилку. Будь-який промах буде підточувати нашу самооцінку, вселяти почуття безсилля і невпевненості, яке впливає на всі сфери нашого життя. Щоб вийти з цього глухого кута, потрібно провести чітку межу між метою конкретною і досяжною.