Панічна атака - це напад панічного страху. Ця психологічна проблема знайома жителям мегаполісів. Причиною цих нападів можуть бути не тільки стреси, але і перевтома, погіршення екології довкілля. Часто понічні атаки можуть виникати у громадському транспорті чи ліфтах.
Панічні атаки
Слід знати, як поводитися в моменти появи панічних атак. Якщо ви відчуваєте виникнення страху, зробіть 5-7 вдихів-видихів, потім переведіть погляд на якийсь зовнішній об'єкт (наприклад, на рекламний плакат, наклеєний на стіні вагона, на обличчя людини, яка сидить навпроти), постарайтеся розглянути всі деталі цього предмета (особи).
Прийнявши максимально зручну позу, розслабтеся. Потім сильно напружте м'язи і знову розслабте їх. Робіть це 7-10 разів. У момент атаки найкраще сидіти не тільки розслабившись, а й опустивши голову, щоб покращити кровообіг.
Якщо вам здається, що не вистачає повітря, і ви ось-ось задихнетесь, то не розпочинайте глибоко і часто дихати - це може тільки викликати гіпервентіляціонний симптом, що підсилює страхи і відчуття задухи. Краще подихайте в будь-який паперовий пакет, який у вас є під рукою.
Якщо холонуть руки, зігрійте їх під гарячою водою. Якщо такої можливості немає, то хоча б розітріть, поки не відчуєте тепло. Якщо вам стає дуже страшно, то все одно поводьтеся так, ніби нічого не боїтеся. Найкраще надіньте на обличчя маску усмішки. Тоді лицьові м'язи, яким ви таким чином нагадайте про позитив та радість, передадуть відповідні сигнали в головний мозок, який заспокоїться і перестане посилати вам сигнали тривоги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен