Згідно з даними, наведеними в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, звичка триматися за руки синхронізує мозкову активність у людей, які перебувають у відносинах. Крім того, це допомагає легше переносити біль.
А ви тримаєте за руку другу половинку?
Сприятливий для людського організму ефект звички триматися за руки спостерігали вчені з Колорадського університету в Боулдері і Хайфського університету. У експериментах взяли участь 22 гетеросексуальні пари у віці від 23 до 32 років.
У різні моменти учасники просто сиділи поруч, перебували в різних кімнатах, або трималися за руки. В цей час технікою вимірювали мозкову активність партнерів.
На наступному етапі ті ж завдання виконувалися з тією лише зміною, що на руку кожної жінки в парі впливали нагріванням, що викликає легкий біль. Вчені виявили: коли партнери трималися за руки, синхронізація їхніх мозкових хвиль досягала максимуму. При цьому больові відчуття знижувалися в своїй інтенсивності, больові відчуття у випробовуваних притуплялися.
Дослідники вважають, що в момент дотику партнера людина відчуває себе безпечніше. Головний мозок в таких обставинах активізує механізми винагороди і синтезує речовини, що послаблюють біль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою