Прихильність до соцмереж мoже призвести до формування неправильної самооцінки, фрустрації і депресії.
За даними проведеними в Німеччині репрезентативного опитування за участю більше 1000 підлітків від 12 до 17 років, більшість молодих людей цього віку використовують соцмережі по 2,5-3 години на день. Більше 30% підлітків роблять це, "щоб не думати про неприємні речі". 14% мають залежність від соцмереж, тобто, не можуть самостійно вольовим зусиллям припинити використовувати їх. 13% відчувають себе нещасними, якщо не можуть користуватися соціальними мережами.
Психіатр порекомендувала батькам обов'язково звертати увагу на поведінку своїх дітей, які постійно користуються гаджетами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соцмережі підсилюють відчуття самотності"Людина стає неспокійною і напруженою, коли не перебуває онлайн", - назвала експерт характерний симптом залежності від соцмереж.
Науковиця розповіла, як може змінюватися психіка при постійному "зависанні" в соціальних мережах. За словами Ірис Хаут, така звичка сприяє формуванню неправильної самооцінки і нереалістичних очікувань від життя. Це пов'язано з тим, що в соцмережах сформований чіткий тренд "суперпозитивної презентації" - користувачі прагнуть продемонструвати кращі моменти життя, красиву обстановку, атрибути соціального успіху. Подібна тенденція призводить до нарцисисчної свідомості і поведінки і породжує вкрай болючий для психіки конфлікт з реальністю, яка
"Це призводить до фрустрації і розчарування в нецифровому світі, які не можуть бути адекватно подолані шляхом втечі в соціальні медіа", - зазначила Хаут.
При цьому формується залежність від соціальних мереж, пов'язана з системою винагороди в мозку через ситуації, які супроводжуються ефектом позитивного підкріплення: людина, яка отримує "лайки", відчуває потребу постійно отримувати "нагороду"