Психологи висловлювали припущення, що люди, які багато часу проводять в соціальних мережах, більше схильні до розвитку депресії, частіше відчувають почуття самотності і стикаються з іншими психологічними проблемами.
Вчені з Пенсінвальванского університету вирішили перевірити цю гіпотезу. Вони запросили 140 студентів, які є активними користувачами соцмереж, взяти участь в експерименті. Половина студентів продовжили жити як зазвичай, а друга половина - скоротили час в соцмережах до 30 хвилин на добу. Обидві групи вели щоденники, де описували, скільки часу проводять в соціальних мережах і як себе почувають. Також за станом студентів стежили вчені, а на їхні телефони встановили додатки, що дозволяють перевірити, чи не порушувались правила експерименту. Так тривало впродовж трьох тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як соцмережі впливають на створення сімей?Через три тижні виявилося, що ті, хто скоротив час в соцмережах, стали відчувати себе менш самотніми. У цій групі знизився рівень тривожності і прояви симптомів депресії. Особливо покращився стан тих студентів, у яких на початку експерименту були високі показники тривожності, почуття самотності і депресивних станів. Також самі вони відзначали, що стали відчувати себе краще.
Тепер вчені хочуть провести масштабні дослідження, щоб підтвердити результати і дати свої рекомендації користувачам соцмереж.