Ранні дослідження виявили досить великий відсоток людей, які відчували себе щасливими, коли робили вчинки, звичні для екстравертів. Крім того, було цікаво поспостерігати за людьми з інтроверсією, які прикрилися б "фасадом" екстравертів.
Для експерименту відібрали 147 дорослих у віці від 18 до 55 років. Вони встановили на смартфонах додаток, який допомагає відслідковувати поведінку і рівень щастя. 71 учасник групи "Дій як екстраверт" отримав такі інструкції: "У спілкуванні з іншими людьми ведіть себе вільно, активно, багато і впевнено говоріть - чим більше, тим краще". Іншій групі сказали "вести себе невпевнено, скромно, обережно". Щоб уникнути незручних ситуацій, учасникам дозволили змінювати поведінку в ситуаціях, які цього вимагають (в бібліотеці дотримуються тиші). Обидві групи щодня звітували в додатку і заповнювали опитувальники. Учасникам потрібно було оцінювати рівень екстраверсії, позитивного і негативного впливу на ситуацію і на самих себе, а також враховувати рівень втоми, імпульсивності і агресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Речі, які зрозуміють інтровертиЧерез два тижні після закінчення експерименту учасники ще раз відповідали на питання. Результати виявилися наступними: ті, хто і так виявляв риси екстраверта, тільки пораділи можливості відкритися сильніше. Інтроверти важко виходили із зони комфорту, але у них були короткочасні епізоди щастя, коли екстраверсія себе виправдовувала.
Вчені зробили висновок: вміння спілкуватися з людьми і наполягати на своєму корисне для досягнення особливих успіхів в житті, але інтроверти мають робити це "малими дозами" і не з примусу "більше розмовляй і посміхайся". Кращий спосіб - навчитися "включати" екстраверсію в ситуаціях, коли вона принесе користь, а потім відновлюватися в тиші за допомогою заспокійливих вправ. У будь-якому випадку корисно пробувати вести себе не як зазвичай!