Дослідники з Оксфордського університету встановили, що футбольні вболівальники відчувають небезпечний рівень стресу. Навряд чи результати цього дослідження стануть сюрпризом для величезної армії шанувальників футболу.
Футбольні вболівальники
У багатьох країнах світу футбол є найулюбленішим видом спорту. На стадіонах і біля екранів телевізора під час футбольних матчів можна побачити людей різного віку і матеріального становища, а в періоди чемпіонатів світу та Європи з футболу починається справжнісіньке футбольне божевілля. Поза всяким сумнівом, футбол може приносити масу позитивних емоцій, зближуючи людей між собою, але може стати і джерелом великих неприємностей. Недавнє дослідження британських вчених показало, що відданість футбольних уболівальників піддає їх підвищеному ризику інфарктів через високого рівня стресу.
Дослідники з Оксфорда довели, що фанати відчувають підвищений рівень стресу при перегляді ігор своєї улюбленої команди, а це збільшує ризик ускладнень в роботі серця. Ці спостереження зроблені під час знаменитої гри між збірними Бразилії та Німеччини на Чемпіонаті світу з футболу 2014 року. Матч закінчився з фантастичним рахунком 7-1, збірна Бразилії зазнала найбільшої страшної поразки в своїй історії, яке до сих пір не забуте. По аналізах слини бразильських уболівальників було встановлено, що рівень гормону кортизолу під час перегляду матчу досяг у них найнебезпечніших показників.
При перевищенні рівня кортизолу набагато збільшується ризик ускладнень в роботі серцево-судинної системи і стрибків артеріального тиску, які можуть призводити до інсультів та інфарктів. Той матч супроводжувався різким стрибком кількості інфарктів та інсультів по всій Бразилії, так як місцеві жителі дуже важко відреагували на болючу поразку. Результати дослідження опубліковані в Times of India
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму