Вони проявляють себе депресивністю, агресією і підвищеною тривожністю. Сильна психологічна залежність від відеоігор - реальність для 10% всіх геймерів підліткового віку. Вона може проявлятися важкими психологічними, соціальними і поведінковими порушеннями, як встановили психологи з США. Вони називають цифру в 10% геймерів "істостною меншістю", яке не можна ігнорувати. Кожен десятий підліток підпадає під категорію патологічних геймерів, тобто він проводить за улюбленим заняттям надто багато часу, йому з великими труднощами вдається повністю абстрагуватися від відеоігор, вони негативно впливають на функціонування його здоров'я.
В ході спостережень підлітки з категорії патологічних геймерів проявляли підвищений рівень депресій, агресії, сорому, зайву тягу до використання смартфонів і занепокоєння в міру наближення до 20-річчя. Спостереження тривали протягом 6 років, це найтриваліше дослідження, що стосується залежності від відеоігор. Його автори вважають, що повинна існувати золота середина в тому, що стосується захоплення іграми, Особливо це актуально зараз, коли безліч дітей і підлітків безвилазно перебуває вдома.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяче мислення розвивають відеоігриБагато геймери з різних країн світу сьогодні тільки і роблять, що грають, оскільки школи закриті. Вчені і раніше неодноразово висловлювалися про існування психологічної залежності від відеоігор, але не було масштабних та надійних досліджень, які б показували масштаб цієї проблеми, повідомляє Developmental Psychology.