Вчені з Єльського університету вважають, що такі ситуації можуть привести до посилення параної у схильних до неї людей. Відповідні висновки вони представили в дослідженні, опублікованому в журналі eLife.
"Мозок свого роду прогностична машина. Несподівані зміни, незалежно від їх типу, можуть становити загрозу, адже вони обмежують здатність мозку робити прогнози", - розповідає голова дослідження Ерін Рід. Параноя може бути відповіддю на невизначеність в цілому, соціальні взаємодії можуть погіршуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія коронавірусу триватиме піврокуУ серії експериментів вчені попросили учасників з різним ступенем параної зіграти в карткову гру, в якій кращий для перемоги вибір таємно змінювався. Люди з невеликою або відсутньою параноєю не поспішали визнавати, що кращий вибір змінився. Однак люди з параноєю припускали велику нестійкість гри. Вони міняли свій вибір, навіть якщо перемогли.
"Ми сподіваємося, що ця робота буде сприяти механістичного пояснення параної, що стане першим кроком в розробці нових методів лікування", - зазначає Філіп Корлетт, доцент кафедри психіатрії.