Однак вченим довгий час не вдавалося зрозуміти, як мозок фіксує відносини. Дослідники з Дартмутського коледжу показали, що чим ближче людина в емоційному плані до кого-то, тим частіше він представляє його і себе разом. А ось у одинаків уявлення себе є більш самотнім. Результати опубліковані в Journal of Neuroscience.
У дослідженні взяли участь 50 чоловік у віці від 18 до 47 років. Перед проходженням МРТ учасників попросили перерахувати п'ять найбільш близьких їм людей і оцінити їх відносини, а також розповісти про п'ять знайомих. Під час сканування учасникам було запропоновано робити заяви про себе, про людей, з якими вони близькі, про знайомих і п'яти відомих людей. При цьому риси людини оцінювалися за шкалою від 1 до 4.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як самотність впливає на здоров'я?Результати показали, що мозок, мабуть, групує уявлення людей в три різні категорії: сама людина, його соціальні зв'язки, відомі люди. Коли випробовувані представляли близької людини, вчені фіксували активність в медіальній префронтальної корі (MPFC), області, пов'язаної з поняттям "я".
Одинаки демонстрували менше нейронів схожість між собою та іншими в MPFC, а розмежування між трьома категоріями було більш розмитим. Іншими словами, чим більше самотніми були люди, тим менше перетинів було при поданні себе та інших.