В ході численних попередніх випробувань було встановлено, що активний мозок - це здоровий мозок, оскільки двомовність, вища освіта, читання і навіть гра в шахи значно знижують вірогідність розвитку нейродегенеративних порушень. Проте, нова робота свідчить про те, що зв'язку між вищою освітою і зниженим ризиком розвитку деменції не існує. За словами фахівців, люди з вищою освітою лише можуть мати певний життєвий досвід або біологічні фактори, які впливають на цей ризик.
Щоб прийти до таких висновків, експерти проаналізували дані про 2899 людей похилого віку з середнім віком 78 років. За 8 років вивчення у 696 учасників розвинулася деменція. До кінця дослідження 752 людини померли, після чого медики провели розтин головного мозку, яке показало, що у 405 людини були ознаки деменції. Аналізуючи дані, дослідники розділили людей на три групи за рівнем освіти. Було встановлено, що люди з вищою освітою не обов'язково відрізнялися хорошою пам'яттю в літньому віці або рідше страждали від когнітивних розладів. Також вчені не знайшли доказів того, що освічені люди мали більш низький ризик розвитку хвороби Альцгеймера, ніж люди без вищої освіти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хвороба Альцгеймера та деменція: в чому відмінності?"Сильні сторони цього аналізу полягають в тому, що він заснований на великій кількості учасників, які спостерігалися протягом більш тривалого періоду часу, ніж в попередніх дослідженнях, - каже доктор Роберт С. Вілсон. - Можливо, що внесок освіти в когнітивний резерв залежить від інших факторів, таких як життєвий досвід або біологічні чинники, але отримані нами результати не показують взаємозв'язку між вищим рівнем освіти і повільнішими темпами зниження мислення і навичок пам'яті".