"Синдром вигорання" - різновид професійної деформації, що характеризується фізичним і емоційним виснаженням, внаслідок якого людина може втрачати працездатність, сон, апетит і інтерес до життя.
ВтомаЦе одна з найбільш ранніх ознак "вигорання". Почуття втоми - це сигнал організму про те, що він не справляється з навантаженнями. Все починається з незначної втрати працездатності, а закінчується відчуттям повного безсилля, навіть після тривалого відпочинку.
Якщо вам складно заснути, і ви швидко втомлюєтеся, візьміть відпустку хоча б на кілька днів для відновлення сил.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: COVID-19 вже на стадії вигоранняТривожністьПостійне почуття тривоги і занепокоєння - одна з ознак порушень психічного здоров'я, про який потрібно дбати не менше, ніж про фізичне. "Синдром вигорання" часто починається з легкого напруги і хвилювання, які пізніше можуть розвинутися в страх і депресію - а їх лікувати набагато складніше.
Поганий настрій і стрес можуть провокувати різкі перепади настрою, пише Medical Daily, а саме чергування таких сильних емоцій, як страх, роздратування, напруження і смуток. На цьому етапі людині все стає складніше контролювати їх, і він «зривається» на колег, друзів і рідних.
ЗабудькуватістьПеревтома і постійне відчуття тривоги не можуть не позначатися на розумових здібностях. Забудькуватість - явна ознака того, що ви занадто багато працюєте. Нерідко люди, що знаходяться в умовах сильного психологічного тиску, скаржаться на неуважність і часткову втрату пам'яті.
Якщо ви відчуваєте, що вам складно утримати інформацію в голові, постарайтеся знизити рівень стресу. Це можна зробити за допомогою зміни обстановки, спеціального харчування і вправ на розслаблення.