Самотність закладена у людей в генах - це показало дослідження, проведене групою фахівців Кембріджського університету (Велика Британія). Вчені виявили 15 генетичних варіацій, які були загальними для одиноких людей.
Дослідники розглядають самотність як існування людини без супутника життя в будинку, при якому відвідування друзів і родичів має місце рідше одного разу на тиждень. За словами вчених, проблема самотності пов'язана з віком: чим людина старша, тим сильніше може ставати її соціальна ізоляція.
"Місце розташування "генів самотності" на хромосомі збігалося з адресацією генів, відповідальних за схильність людей до повноти. Самотність і зайва вага можуть бути тісно пов'язані один з одним", - розповіли фахівці.
Їх розрахунки говорять про те, що генетична спадковість від батьків схильності до самотності можна оцінити в 4 - 5%. Крім того, в ході дослідження стало ясно, що з генетикою може бути пов'язана не тільки соціальна закритість людей. Зокрема, було виявлено, що існують ділянки генетичного коду, відповідальні за тягу до відвідин пивних (ймовірність успадкування - 4%), спортзалу (3,4%) і церкви (4,6%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму