Добрі справи можуть впливати на якість життя. Про це розповіла психолог Поліна Тур.
Насамперед, експерт пояснила: Homo Sapiens є найбільш здатним до співпереживання видом. Причому, як виявилося, саме навичка піклуватися про ближнього стала одним із важливих етапів становлення цивілізації.
Так, на думку антрополога Маргаретт Мід, ознаменуванням переходу людства на новий щабель розвитку стала виявлена стегнова кістка, що зрослась після перелому. Це говорить про те, що в період, коли травма в тваринному світі здебільшого означала загибель, знайшлася людина, яка не тільки не залишила родича у складній ситуації, а й забезпечувала його безпеку протягом тривалого часу загоєння травми.
"Допомагати людині під час важкого періоду — це вчинок, з якого починається цивілізація", — сказала науковиця.
Крім цього, існує низка досліджень, які доводять, що доброта є одним з факторів ментального благополуччя людини. Зокрема, вона покращує стосунки з оточуючими, підвищує почуття задоволеності від життя, покращує навички батьківства та лідерства, сприяє формуванню здорової самооцінки, зміцнює самоповагу, перешкоджає вигорянню, тривожним і депресивним розладам, а також уповільнює процес біологічного старіння.