Симптоми тривожності можуть виявлятися як фізично, і психічно, викликаючи почуття дисбалансу у всьому тілі, проте способи впоратися з ними існують.
Способи боротьби з тривожністю
Відчуття занепокоєння і тривожності можуть відчуватися по-різному, від легкого до тяжкого ступеня.
Як зняти тривогу?
Іноді занепокоєння відчувають усі, проте деякі люди бувають схильні до серйозних приступів тривоги. Як упоратися з повсякденним відчуттям невпевненості чи занепокоєння? За словами Девіда Розмаріна, доцента психології Гарвардської медичної школи, люди, які хочуть знизити важкі для них симптоми, не повинні поспішати – поспіх може посилювати тривожну ситуацію.
Експерт рекомендує три перевірені способи зменшити тривогу.
Підтвердіть, що відчуваєте тривожність. Перший крок до зменшення занепокоєння – визнати, що ви відчуваєте, що цілком нормально.
"Коли ви турбуєтеся про те, щоб позбутися занепокоєння, ви сигналізуєте своїй нервовій системі, що у вас є ще більше приводів для занепокоєння. І це посилює тривожний, напружений стан", - каже фахівець.
Зосередьтеся на диханні. З задишкою, запамороченням та нудотою можна впоратися за допомогою дихальних технік.
Ось одна з найпростіших, але ефективних:
1. Глибоко вдихніть, рахуючи до чотирьох. 2. Затримайте подих на рахунок чотири. 3. Видих на рахунок чотири. Повторити кілька разів.
Переорієнтуйте свою енергію. Щоб не дати нервовій чи тривожній напрузі захопити себе, потрібно направити свою енергію на вправи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?