Тривога та страх негативно впливає на психіку людей похилого віку. Не дивно, адже вони більш вразливі до таких чинників.
Допомога людям похилого віку під час війни
У цей непростий час приділіть увагу своїм батькам, бабусям, дідусям. Насамперед, для протистояння стресу потрібно об'єднуватися. Сім'я має згуртуватися. Це допоможе вистояти всім – літнім батькам, дітям, підліткам, вважають експерти.
Поради:
Підтримуйте постійний зв'язок незалежно від того, в одному місті ви живете або в різних. Слід дзвонити літнім членам сім'ї вранці та ввечері, не виявляючи власну тривогу та страхи.
Проговоріть план дій на випадок кризи та будьте готові до всього.
Розробте та обговоріть план максимально конкретно, за пунктами – від документів та аптечки до точки збору. Така послідовність і зрозумілість заспокоїть людей похилого віку.
Не відмахуйтесь від прагнення людей похилого віку запастися продуктами.
Це нормальна реакція людей, які пам'ятають війну та голод. Допоможіть своїм близьким зробити закупівлю, якщо запаси в коморі їх заспокоять. Будьте терплячі, не критикуйте.
Дбайте про здоров'я своїх літніх родичів. Частіше обіймайте. Не дискутуйте про політику.
Розлад у відносинах дорослих дітей та батьків у цей час особливо гостро вносить відсутність єдності в оцінці того, що відбувається. Не забувайте, що ви зараз чи не єдина опора та підтримка для своїх близьких. Зараз час єднання та допомоги.