Постійне скиглення і нарікання випромінюють негативну енергію, що часто негативно позначається не тільки на власному самопочутті, а й на оточенні. Хоча розмови про труднощі життя допомагають позбутися занепокоєння, можна непомітно для себе поринути у них.
Завищені очікування
Грандіозні та амбітні ідеї можуть бути мотивуючими, але також слід враховувати, що життя іноді будує власні плани. У ній завжди можливі невдачі та втрати, до цього потрібно вміти ставитися з філософським підходом. Інакше невідповідність реальності мріям та уявленням може стати дуже болючим ударом і заважати бути щасливим.
Порівнювання себе з іншими
За часів соціальних мереж майже неминуче порівнювати своє життя із життям інших. Але це порівняння несправедливо, тому що досвід у всіх різний, і ви ніколи не знаєте, через що інша людина могла пройти, щоб досягти того, що вона має зараз. Крім того, найчастіше чуже ідеальне життя – це швидше видимість, ніж реальність.
Нездатність жити тут і зараз
Не треба відмовлятися від звички будувати плани на майбутнє, але світ мінливий, і плани не завжди збувається. Якщо ви розумієте, що у вашому житті завжди важливе зараз, ви зробили великий крок до щастя, наголошують психологи.
Говорити про себе зневажливо
Багато людей є найжорсткішими критиками себе. У довгостроковій перспективі така модель поведінки може спричинити сильний стрес і зробити нещасним. Замість самокритики та самоїдства частіше запитуйте себе: "Що б я сказав собі, якби був моїм найкращим другом?".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу