Вчені з Кембриджського університету довели, що віддалена робота може шкодити психічному здоров'ю.
На їхню думку, вона провокує тривожний розлад, депресії та навіть неправильне харчування.
До пандемії кількість працівників, які працювали віддалено, була значно нижчою, ніж зараз. Навіть після завершення карантину багато компаній зберегли значну кількість співробітників, які продовжують працювати з дому. По-перше, це вигідно для самих компаній, яким не потрібно оплачувати робочі місця, орендувати значні офісні простори та, у деяких випадках, компенсувати транспортні витрати. По-друге, це може подобатись і самим працівникам, яким приємно залишатися вдома, а не витрачати дві-три години на день на поїздки в офіс.
Проте експерти в галузі психології вважають, що віддалена робота через постійні відволікаючі чинники негативно впливає на психіку. Вдома людина не може настільки ж зосередитись на виконання певних завдань, наскільки їй це вдається в офісі. Тут багато факторів, які відволікають увагу. А подібне може спричинити серйозні випробування для психіки. Крім того, люди, що знаходяться вдома, не вступають у контакт зі своїми колегами, і це посилює відчуття самотності.
Якщо з кожним днем людина переміщається всього на кілька метрів від своєї спальні до робочого місця, це однозначно вдарить по психіці. Відеодзвінки не можуть замінити спілкування віч-на-віч. Крім того, експерти вже зазначали, що навіть зоровий контакт під час цих відеодзвінків стає неприродно надмірним та інтенсивним, що теж становить загрозу для психіки. Люди змушені спостерігати своє зображення на екрані, вони позбавлені можливості жестикулювати. Віддалена робота не є повноцінною заміною звичайних поїздок до офісу, це лише тимчасове явище, яке не має стати постійним.