Тривога - природна реакція на стрес.
Всі ми чули стару і досить поширену пораду не нервувати, і тим самим не губити нервові клітини, що не відновлюються. На жаль, виконати її набагато складніше. Справді, людині може здаватися, що уникати ситуацією, що викликають занепокоєння, це найпростіший спосіб відчути себе комфортно. Насправді, перед нами палиця з двома кінцями, яка може завдати більше шкоди в майбутньому. Справа в тому, що тривога – це природна реакція на певні стресові фактори. Але якщо людина, що бореться з нею, не докладає зусиль для її подолання, вона лише поглиблюється.
Тільки в США кожен п'ятий дорослий громадянин страждає від клінічних тривожних розладів, а перші симптоми в багатьох з'являються до 21 року. У цій країні є нестача психотерапевтів, які могли б охопити всіх нужденних. Тривога має еволюційне походження, вона допомагала нам у потенційно небезпечних для життя ситуаціях, додаючи адреналіну для вживання екстрених заходів, наприклад, коли нам загрожували якісь великі тварини, і від них слід рятуватися втечею.
У сучасних умовах, якщо людині потрібно вкластися в якісь стислі терміни на роботі, тривога допомагає їй швидше почати її виконувати. Є багато способів впоратися з нею, не вдаючись до рецептурних ліків. Наприклад, вживати менше цукру та перероблених продуктів харчування, що зменшує запалення та знижує рівень занепокоєння.
Важливо отримувати від 7 до 9 години сну щоночі, практикувати медитацію та дихальну гімнастику, а ось уникати тривожних ситуацій не слід – від цього буде лише гірше.