Особливо цей вплив є відчутним у моменти закоханості, коли гормони впливають на прийняття серйозних рішень і наше ставлення до партнера.
Все, що багатьом хотілося б вважати романтикою, насправді лише робота гормональної системи. Тестостерон регулює рівень потягу у обох статей, але у чоловіків він набагато вищий. Пошук партнерів, відчуття впевненості у собі, схильність ризикувати та конкурувати – це все тестостерон.
Для підтримки рівня лібідо потрібен естрадіол. Без нього сексуальне бажання знижуватиметься.
За бажанням доглядати і піклуватися про об'єкт закоханості відповідає дофамін. Крім того, він працює як природний енергетик, надаючи нам сил для досягнення поставленої мети.
Дофамін дарує нам гарний настрій та позитивний погляд на життя. Він ніби одягає на нас рожеві окуляри. Саме тому під впливом дофаміну ми можемо оцінювати коханих не об'єктивно.
Прихильність та довіра формуються під впливом окситоцину. Особливо активно він виділяється у момент близького фізичного контакту: обійми, поцілунки.
Відчуття щастя дарують ендорфіни. Саме вони відповідають за оргазм. Разом із ендорфінами виділяється пролактин, який здатний суттєво знижувати рівень стресу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Картопляна запіканка у мікрохвильовці
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока