Короткий світловий день, часті опади та тумани, різкі перепади температури, похолодання та мінімум сонця – все це позначається на нашому фізичному та емоційному стані.
Чому так відбувається? Коли ми лягаємо спати в організмі починає вироблятися мелатонін – гормон сну. Він дає нам молодість та довголіття. Вночі мелатонін перетворюється на триптофан, а вдень триптофан під дією сонця стає серотоніном. Саме від цього гормону залежить наше відчуття радості та щастя.
Але через різке зменшення тривалості світлового дня серотоніну стає набагато менше. А без нього про гарний настрій можна забути. Звідси і виникає хандра.⠀
Що ж робити? По-перше, намагайтеся частіше бувати на вулиці вдень. Гуляйте на свіжому повітрі щонайменше півгодини. Не важливо, чи є при цьому на вулиці сонце — просто частіше виходьте та знаходитеся при денному світлі.
Дотримуйтесь режиму дня, намагайтеся лягати спати не пізніше 23 години і спати при цьому не менше 7-8 годин. ⠀⠀ Обов'язково додайте до свого розпорядку дня будь-яку фізичну активність — спорт, прогулянки, біг, плавання, ходьба… Це гарантія вашого доброго самопочуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу