Дослідження показало, що антидепресанти можуть бути ефективнішими після проведення генетичного аналізу.
Лікування антидепресантами
30% людей у той чи інший період життя стикається з симптомами депресії, і в деяких вони бувають настільки важкими, що люди втрачають мотивацію, замикаються в собі та позбавляються контактів із навколишнім світом.
Найчастіше для лікування депресії використовують антидепресанти із категорії селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, проте значній кількості людей вони не допомагають. Вчені з Каролінського інституту в Стокгольмі вирішили з'ясувати, чому ці ліки не завжди є ефективними, на прикладі препаратів, що містять компонент есциталопрам.
Виявилося, що деякі пацієнти мають ген, який впливає на есциталопрамну терапію, роблячи її практично неефективною. До речі, саме тому в клінічних дослідженнях цієї терапії зустрічалося так багато помилок.
Вчені припустили, що визначення точної дози антидепресантів, що містять есциталопрам, необхідно проводити на основі генетичного аналізу.
Під час дослідження було виявлено генетичні біомаркери, за допомогою яких оцінюється реакція пацієнтів на майбутній препарат. Дослідження продемонструвало, що такий аналіз дійсно посилює ефективність лікування депресії, а в тому випадку, якщо гени заважають пацієнтові отримати якусь користь від есциталопраму, йому можуть виписувати інші препарати, що містять інші інгредієнти.