Захворювання, що виникають у людини, є результатом функціональних або клітинних змін в організмі, а провокувати такі зміни можуть шокові емоції. У стані шоку зазнають емоційних потрясінь – їхня гострота та важкість залежать від трьох факторів: несподіванки того, що сталося, відсутності підтримки та індивідуальної сприйнятливості людини до стресу.
Емоційні потрясіння та хвороби
Шок – суто індивідуальне поняття. Для когось це втратити рідну, близьку людину, для іншого – бути звільненим з роботи, для третього шоком буде сварка з кимось, навіть випадково почуте слово чи новину.
Реакція людей на стресові обставини залежить від реакції їхньої вегетативної нервової системи: вони можуть виявляти агресію, «ламатися», впадати у ступор тощо. Чим важче сприймається шокуюча подія, тим вища ймовірність того, що організм відреагує на нього також захворюванням. Тіло, намагаючись адаптуватися до потрясіння, запускає біологічну програму, у процесі якої здійснюються клітинні чи функціональні зміни. Як їхній наслідок і виникають захворювання.
Важливо за будь-якої біологічної програми виключити страхи та розуміти причини та наслідки, опрацьовувати шокову ситуацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі